Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 17d. 12:44 , Atnaujinta: 2019 gegužės 17d. 12:57

Aukščiausiojoje Radoje subyrėjo parlamentinė koalicija „Europinė Ukraina“

Andrijus Parubijus
„Sputnik“ nuotr. / Andrijus Parubijus

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus penktadienį ryte plenarinio posėdžio metu paskelbė, kad subyrėjo parlamento koalicija „Europinė Ukraina“.  

„Liūdna žinia. Atsižvelgdamas į politinės partijos „Liaudies frontas“ deputatų frakcijos vadovo pareiškimą apie frakcijos pasitraukimą iš koalicijos ir dėl to įvykusį koalicijos veiklos nutraukimą, informuoju, kad šiandien deputatų frakcijų „Europinė Ukraina“ koalicija VIII-ojo šaukimo Aukščiausiojoje Radoje nutraukė savo veiklą.

Pripažinkime: tai buvo gera koalicija. Sveikinu, kolegos, visus su bendru darbu“, – paskelbė A.Parubijus iš parlamento tribūnos.

Jis paragino įstatymų leidėjus pradėti konsultacijas dėl naujos koalicijos sudarymo parlamente.

„Pagal Ukrainos Konstitucijos 83-iojo straipsnio 7-ą dalį, nuo šiandien, kai savo veiklą nutraukė deputatų frakcijų koalicija, per vieną mėnesį Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje turi būti suformuota nauja koalicija. Dėl to raginu visų frakcijų ir grupių atstovus pradėti konsultacijas dėl naujos koalicijos formavimo“, – sakė parlamento pirmininkas.

Pagal įstatymus, paskelbus apie koalicijos subyrėjimą, frakcijos gali per 30 dienų susitarti sudaryti naują koaliciją. Jei joms nepavyksta to padaryti, prezidentas turi teisę paleisti parlamentą ir skelbti pirmalaikius rinkimus.

Koalicija „Europinė Ukraina“ buvo sudaryta 2014 metų lapkričio 27 dieną. Ją sudarė „Petro Porošenkos bloko“, „Liaudies fronto“, susivienijimo „Samopomič“ („Savipagalba“), Oleho Liaško Radikaliosios partijos ir partijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) frakcijos. Iš viso jai priklausė 302 deputatai.

Susivienijimo „Samopomič“, Oleho Liaško Radikaliosios partijos ir partijos „Batkyvščyna“ frakcijos paskelbė, jog pasitraukia iš koalicijos.

Koalicijos subyrėjimas, regis, sujauks išrinktojo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio planus.

Per praėjusį mėnesį vykusį balsavimą V.Zelenskis pažadėjo paleisti Aukščiausiąją Radą, nes ji esą neatstovauja žmonių interesams, ir sušaukti pirmalaikius rinkimus.

Paleisti parlamentą yra būtina prieš šaukiant pirmalaikius rinkimus, bet Ukrainos įstatymai numato, jog prezidentas to negali padaryti, jei nėra valdančiosios koalicijos.

V.Zelenskis Ukrainos prezidentu bus prisaikdintas pirmadienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min