Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiosios Rados rinkimų dieną Rusijos šnipai planavo teroro aktų virtinę Kijeve

Rusijos kariai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos specialiosios tarnybos per rinkimų į Aukščiausiąją Radą dieną, spalio 26-ąją, Kijeve ketino susprogdinti lėktuvą bei apšaudyti centrinės rinkimų komisijos ir Ukrainos ministrų kabineto pastatus, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos saugumo tarnybos (UST) kontržvalgyba užkirto kelią Rusijos planuotoms diversijoms ir teroristiniams aktams, kuriais siekta destabilizuoti padėtį šalyje.

J. Gitlyjanskaja tikino, kad kaltinamieji siekė užimti svarbius valstybinius administracinius ir savivaldybės pastatus bei surengti teroro aktus ryšių, transporto ir komunalinių paslaugų įmonėse Kijeve.

Apie tai žurnalistams pirmadienį paskelbė UST atstovė spaudai Jelena Gitlyjanskaja.

Jos teigimu, Rusijos specialiųjų tarnybų scenarijus turėjo būti įgyvendintas prisidengus politiniu visuomeniniu susivienijimu „Socialinė iniciatyva“. Tai teroristinė organizacija su aiškia struktūra, kuri apėmė politinius, teisinius, operatyvinius ir jėgos blokus.

Kaip pažymėjo J.Gitlyjanskaja, šiai grupei vadovavo Rusijos specialiųjų tarnybų užverbuotas Sergejus Rastryginas, gimęs 1992 m. Charkove ir turintis pravardę „Viktoras – studentas architektas“. Taip pat teroristinei grupuotei vadovavo ir Aleksandras Zinčenka, organizacijos „Kijevo gyventojai už švarų miestą“ steigėjas, kuris aktyviai kovojo su Maidanu ir buvo užverbuotas Rusijos specialiųjų tarnybų.

J.Gitlyjanskaja sakė, kad kaltinamieji siekė užimti svarbius valstybinius administracinius ir savivaldybės pastatus bei surengti teroro aktus ryšių, transporto ir komunalinių paslaugų įmonėse Kijeve.

Kijeve buvo atrasta slaptavietė, kurioje teroristai slėpė granatas, prieštankinius granatsvaidžius ir reaktyvinius ugniasvaidžius. Taip pat norėta platinti lankstinukus su vadinamosios „Kijevo liaudies respublikos“ agitacija nuo spalio 24 d. iki pat rinkimų į Aukščiausiąją Radą dienos.

Be to, spalio 26 d. teroristai norėjo susprogdinti lėktuvą „Žiljani“ oro uoste, o spalio 25 – 26 d. naktį apšaudyti Centrinės rinkimų komisijos ir Ministrų kabineto pastatus.

Be to, spalio 26 d. teroristai norėjo susprogdinti lėktuvą „Žiljani“ oro uoste, o naktį iš spalio 25-osios apšaudyti Centrinės rinkimų komisijos ir Ministrų kabineto pastatus.

Bendros teroristų lėšos siekė 64200 dolerių.

Diversantai planavo organizuoti protesto akcijas prieš Ukrainos valdžią ir masinius neramumus norėdami destabilizuoti padėtį visoje Ukrainoje.

J. Gitlyjanskaja taip pat pareiškė, kad jau išaiškinta, kad provokacijas prie Aukščiausiosios Rados pastato spalio 14 d. vykdė Rusijos pasiųsti žmonės.

UST pranešė nustačiusi vyriškį, kuris drauge su jaunuolių grupe organizavo muštynes. Pranešama, kad jis gimęs 1962 m. Rusijoje, bet šiuo metu jo gyvenamoji vieta užregistruota Luhanske. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min