Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 23d. 23:00

Australija jau metus atvykėlius izoliuoja viešbučiuose: ko iš to išmoko?

Tarptautinis Sidnėjaus oro uostas
„Scanpix“/AP nuotr. / Tarptautinis Sidnėjaus oro uostas

Jau beveik metus atvykusieji į Australiją izoliuojami viešbučiuose. Ši programa buvo vienas pagrindinių veiksnių, leidusių šaliai sėkmingai suvaldyti COVID-19 pandemiją, lėmusių mažą mirštamumą ir padėjusių išsaugoti panašų gyvenimą, koks buvo iki pandemijos. Tačiau programa apribojo žmonių teisę laisvai keliauti, rašo „The Guardian“.

Ko per metus išmoko australai?

Saugotis viruso perdavimo oru

Karantinavimo viešbučiuose programos tyrėjai nustatė, kad 90 proc. protūkio Viktorijoje atvejų buvo genomiškai susiję su šeima, kuri sugrįžusi į Australiją karantinavosi viešbutyje.

Programa buvo paremta draudimu sportuoti lauke, leidimu judėti tik viešbučių kambariuose, privalomomis apsaugos priemonėmis darbuotojams. Taip buvo siekiama neleisti perduoti viruso oro lašeliniu būdu ir per paviršius.

ZUMAPRESS/Scanpix nuotr./Sidnėjus
ZUMAPRESS/Scanpix nuotr./Sidnėjus

Tačiau nauji atvejai, kai susirgo viešbučių darbuotojai, įskaitant valytojus ir apsauginius, parodė, kad išlieka rizika užsikrėsti per orą. Ypač tuomet, kai keliautojai į Australiją atvyksta iš šalių, kuriose paplitusi labiau užkrečiama koronaviruso atmaina.

Viktorijos valdžia aplink kambarius viešbučiuose įrengė buferines zonas. Tai įvyko po to, kai vienas atvykėlis greičiausiai užsikrėtė dėl didelės viruso koncentracijos ore, susidariusios nuo kitame koridoriaus gale gyvenančios šeimos.

Pagerinti ventialicijos sistemą

Ligų kontrolės ekspertai Australijoje nerimauja dėl viruso, užsiliekančio nejudančio oro koridoriuose.

Po to, kai Adelaidėje viešbučio darbuotojas užsikrėtė koronavirusu, nors, kaip rodo kameros, jis nepažeidė saugumo protokolo, raginama riboti laiką, leidžiamą koridoriuose.

Vis dėlto, kai kurie ekspertai mano, kad dėl ventiliacijos tarp kambarių trūkumo viešbučiai nėra tinkami karantinui, rašo „The Guardian“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mobilus koronaviruso patikros punktas Brisbane
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mobilus koronaviruso patikros punktas Brisbane

Pasirinkti tinkamą vietą

Australijoje atvykėliai karantinuojami ir nebenaudojamoje kalnakasių stovykloje – žmonės apgyvendinami nedideliuose nameliuose.

Kai kur kaitaliojamas ir maisto tiekimo laikas. Valgis svečiams paliekamas prie kambario durų, kurias galima atidaryti tik darbuotojams nuėjus. Kai kur siekiama išvengti, kad kambarių durys būtų atidaromos skirtingu metu.

Karantino ilgis ir testavimas

Nuo pat programos pradžios Australija atvykėliams taikė 14 dienų karantiną. Tokią izoliacijos trukmę rekomenduoja sveikatos apsaugos ekspertai, manantys, kad ji apima du viruso inkubacijos ciklus.

Viešbučių svečiai testuojami 2 ir 12 karantino dienas. Programos pradžioje daug kur pradėta taikyti sistema, kai teigiamo testo sulaukę asmenys perkeliami į viešbučius, kuriuose gyvena tik COVID-19 sergantys svečiai.

Tačiau dėl labiau užkrečiamų koronaviruso atmainų teko sugriežtinti kai kuriuos reikalavimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viešasis transportas Melburne
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viešasis transportas Melburne

Kai iš Naujosios Zelandijos atvykusi moteris gavo teigiamą testo atsakymą nuo jos karantinavimosi pabaigos praėjus dviem dienoms, Naujajame Pietų Velse buvo įvestas 16-os dienos testavimas.

Tai reiškia, kad sveikatos apsaugos pareigūnai skambina visiems, paliekantiems viešbučius, ir klausia, ar jiems nepasireiškia simptomai, ragina atlikti testus.

Transportas – infekcijos šaltinis

Viktorijos valstijos karantinavimo viešbučiuose programos tyrimas rodo, kad viruso prevencija turi būti taikoma ir transportuojant asmenis iš oro uostų į viešbučius.

Vairuotojai turi dėvėti apsaugines priemones, jie vis dažniau testuojami, autobusai, vežantys į karantino viešbučius, nenaudojami vežioti kitų keleivių, rašo „The Guardian“.

Atvykėlių skaičiaus ribojimo kaina

Turbūt kontroversiškiausias Australijos karantinavimo viešbučiuose aspektas – sprendimas riboti į šalį atvykti galinčių asmenų skaičių iki 4–6,5 tūkst. per savaitę.

Limitai suteikiami oro linijoms – ribojamas kiekvieno skrydžio keleivių skaičius. Kai kurios oro linijos pripažino prioritetą teikiančios brangesniems bilietams: siekia išlikti komerciškai sėkmingos, kai į vieną skrydį įleidžiami vos 25 asmenys.

Dėl šios priežasties dalis australų, t. y. apie 40 tūkst., negali grįžti namo. Jie užsiregistravo kaip įstrigę užsienyje. Taip pat sparčiai auga prieinamų lėktuvų bilietų kainos.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min