-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Australiją niokoja gaisrai ir potvyniai (nuotraukos, atnaujinta 16.44 val.)

Australijos pietryčiuose šeštadienį per gaisrus miškuose žuvo mažiausiai 14 žmonių, tačiau policijos pareigūnai baiminasi, kad žuvusiųjų gali būti daugiau.
Dėl stiprių vėjų ir didelės kaitros trijose Australijos valstijose įsiplieskė daugiau nei 50 gaisrų.
Dėl stiprių vėjų ir didelės kaitros trijose Australijos valstijose įsiplieskė daugiau nei 50 gaisrų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mes patvirtiname 14 žuvusiųjų. Nežinome, kiek jų yra daugiau; esame sunerimę, jog šis skaičius gali išaugti iki 40“, – sakė policijos atstovas Kieranas Walshe'as. Jo teigimu, taip sakoma todėl, kad dar tik pradėta tikrinti gaisro zonoje buvusius namus ir valdas, rašo BBC interneto svetainė.

Gaisrų – daugiau nei 50

Kaip jau pranešta anksčiau, dėl stiprių vėjų ir didelės kaitros trijose Australijos valstijose įsiplieskė daugiau nei 50 gaisrų. Kai kuriuose regionuose oro temperatūra pasiekė 46 laipsnius pagal Celsijų.

Viktorijos valstijos Horšamo mieste liepsnos sunaikino tris namus, ugniagesių automobilį ir vieną golfo klubą. Dėl Bunjipo nacionaliniame parke siautėjančio didelio gaisro pavojus gresia septynių kitų gyvenviečių pastatams ir magistralinėms elektros tiekimo linijoms.

Viktorijos valstijos Horšamo mieste liepsnos sunaikino tris namus, ugniagesių automobilį ir vieną golfo klubą.

Pareigūnai pranešė, kad vienas savanoris ugniagesys apdegė 50 proc. kūno, kai mėgino numalšinti 10 metrų aukščio liepsnas.

„Žmonės turi suprasti, kad šis gaisras ypač pavojingas, – televizijai ABC sakė Aplinkos departamento atstovas Stuartas Ordas, kalbėdamas apie gaisrą Bunjipe. – Jeigu jie ketina pasitraukti, turi tai padaryti dabar, kol gaisras nepriartėjo. Liepsna plinta labai greitai ir labai, labai sparčiai stiprėja.“

„Mūsų brigados... stengiasi išgelbėti gaisrus. Šis darbas labai pavojingas, – pridūrė Johnas Haynesas iš Valstybinės priešgaisrinės tarnybos. – Kaip ir numatėme mes bei orų biuras, ši diena labai bjauri.“

Antrajame didžiausiame Australijos mieste Melburne užfiksuotas vasario temperatūros rekordas – vidurdienį oras įkaito iki 46,4 laipsnio, o žemyno gilumoje temperatūra pakilo virš 47 laipsnių. Dėl svilinančios kaitros ir gūsingo vėjo Naujojo Pietų Velso valstijoje išplito daugiau nei 45 gaisrai. Liepsnos sukėlė pavojų valstijos šiauriniame Inverelo mieste, taip pat Pits Ridžo pakrantės regionams.

Pasak pareigūnų, manoma, jog kai kurie gaisrai buvo sukelti tyčia. Pietų Australijos valstijoje kilę gaisrai šeštadienį buvo suvaldyti.

Daugumoje Australijos pietryčių regionų uždrausta kūrenti laužus. Pranešama, kad šioje žemyno dalyje susiklostė nepalankiausios sąlygos nuo 1983 metų Pelenų trečiadienio gaisrų, kai liepsna pasiglemžė 75 žmonių gyvybes ir 2 500 namų.

Dėl Bunjipo nacionaliniame parke siautėjančio didelio gaisro pavojus gresia septynių gyvenviečių pastatams ir magistralinėms elektros tiekimo linijoms.

Šį regioną kaitros banga apėmusi jau dvi savaites. Per gaisrus supleškėjo 29 namai, o dėl karščio mirė kelios dešimtys žmonių, daugiausiai vyresnio amžiaus asmenų. Šimtai buvo išvežta į ligonines dėl kaitros sutrikus sveikatai.

Šalies šiaurėje – liūtys

Tuo pat metu Australijos šiaurę merkė liūtys, o naktį iš penktadienio į šeštadienį kilo dideli potvyniai. Iškritus 350 milimetrų lietaus, staigūs potvyniai užliejo Inisfeilo miestą, o daugelis kitų upių išsiliejo iš krantų.

„Šį rytą suvokėme, kad vanduo vėl pradeda kilti“, – sakė labiausiai nuo potvynio nukentėjusio Inghamo miesto meras Pino Giandomenico.

Daugelis gyventojų jau buvo pradėję tvarkyti aplinką po ankstesnio potvynio, todėl, pasak mero, „tai šiek tiek mažina ūpą, žmonės darosi prislėgti“.

Iždo sekretorius Wayne'as Swanas šeštadienį paskelbė, kad bus skirta lėšų nukentėjusiems nuo potvynių, o vienas privatus lėktuvas su maisto ir kitokių atsargų siunta išskrido iš Sidnėjaus į liūčių apimtą regioną.

Didžioji Kvinslendo valstijos dalis paskelbta nelaimės zona. Dėl smarkių liūčių kilę potvyniai užliejo didesnį nei 1 mln. kvadratinių kilometrų plotą ir daugiau nei 3000 namų.

Šimtai žmonių buvo priversti evakuotis arba buvo įkalinti savo namuose, kai kurie net iki šešių dienų.

Potvyniai padarė didelę žalą cukranendrių plantacijoms ir galvijų augintojams. Dešimtys tūkstančių be priežiūros paliktų galvijų nugaišo iš bado. Pasak meteorologų, liūtis žemyno šiaurėje sukėlė virš Australijos šiaurės vakarų pakrantės slenkantis stiprus atogrąžų ciklonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius