Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 13:50

Australija nori organizuoti JT klimato konferenciją, nustato naują taršos mažinimo tikslą

Australija „labai greitai“ pristatys ambicingesnį atmosferos taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis (ŠESD) mažinimo tikslą ir kartu su Ramiojo vandenyno regiono salų valstybėmis pretenduoja organizuoti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP), ketvirtadienį pareiškė australų užsienio reikalų ministrė Penny Wong.
Globalinis atšilimas
Globalinis atšilimas / 123RF.com nuotr.

Šis jos pareiškimas, paskelbtas ministrei lankantis Fidžyje, rodo esminį Australijos klimato politikos pokytį.

Per pirmąjį savarankišką vizitą į užsienį po to, kai buvo prisaikdinta jos centro kairioji vyriausybė, P.Wong pripažino, kad dirbant ankstesnėms šalies vyriausybėms „Australija nesirūpino savo atsakomybe“ dėl klimato.

Naujoji Australijos diplomatijos vadovė Fidžio sostinėje Suvoje sakė, kad daugiau nebebus „nepagarbos“ Ramiojo vandenyno regiono šalims ir jų raginimų imtis veiksmų dėl klimato kaitos „ignoravimo.

„Buvome išrinkti su programa, kurioje numatyta iki 2030 anglies dvideginio išlakas sumažinti 43 proc., o iki 2050-ųjų pasiekti neutralumą klimatui“, – sakė P. Wong.

„Ir mes tai ne tik pasakysime, bet ir įtvirtinsime įstatymais ir netrukus pristatysime naują nacionaliniu lygmeniu nustatytą įpareigojantį veiksmą Jungtinių Tautų bendrajai klimato kaitos konvencijai (UNFCC)", – sakė ji.

Valdant konservatoriams Australija – viena didžiausių pasaulyje gamtinių dujų ir anglių eksportuotojų – pradėta laikyti tarptautinių derybų dėl klimato žlugdytoja.

P.Wong sakė, kad naujoji leiboristų vyriausybė norėtų tai pakeisti, todėl siekia kartu su Ramiojo vandenyno regiono salų valstybėmis organizuoti klimato viršūnių susitikimą.

„Pasiūlėme organizuoti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją kartu su Ramiojo vandenyno regiono salų valstybėmis, ir aš nekantriai laukiu tolesnių diskusijų apie šią idėją regione“, – sakė ministrė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min