15min be reklamos
2019 01 08, 11:09

Australija žada „atidžiai išnagrinėti“ Saudo Arabijos pilietės prieglobsčio prašymą

Australija antradienį pažadėjo išnagrinėti 18-metės Saudo Arabijos pilietės, kuri, kaip teigiama, bėgo nuo šeimos smurto ir buvo sulaikyta Bankoke, prieglobsčio prašymą.
Rahaf Mohammed Alqunun
Rahaf Mohammed Alqunun / „Scanpix“/AP nuotr.

„Australijos vyriausybė džiaugiasi, kad panelės Rahaf Mohammed Alqunun prašymą dėl apsaugos svarsto“ Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR), naujienų agentūrai AFP sakė vienas Vidaus reikalų departamento pareigūnas.

„Bet koks panelės Alqunun prašymas suteikti humanitarinę vizą bus atidžiai išnagrinėtas, kai tik baigsis UNHCR procedūra“, – pridūrė jis.

R.M.Alqunun pirmadienį užsibarikadavo Tailando sostinės oro uosto viešbučio numeryje ir per socialinius tinklus maldavo pagalbos. Kiek vėliau jai buvo leista laikinai atvykti į Tailandą su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros apsauga. Per mažiausiai 5–7 dienas agentūra turėtų įvertinti jos atvejį ir pretenzijas į prieglobstį.

Mergina AFP sakė, kad per kelionę Kuveite pabėgo nuo savo šeimos, nes prieš ją buvo fiziškai ir psichologiškai smurtaujama.

18-metė sakė, kad ketina prašyti prieglobsčio Australijoje, ir tikina, kad jai grės mirtinas pavojus, jei Tailando imigracijos pareigūnai, sekmadienį sustabdę merginą tranzito metu, sugrąžins ją atgal į Saudo Arabiją.

Pasak UNHCR, prieglobsčio prašytojų negalima grąžinti į jų kilmės šalį, jei jų gyvybei ten gresia pavojus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min