Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Australija žada pagalbą JAV konflikto su Šiaurės Korėja atveju

Australija „ateis Jungtinėms Valstijoms į pagalbą“, jeigu ją atakuos Šiaurės Korėja, penktadienį patikino vyriausybės vadovas Malcolmas Turnbullas.
Malcolmas Turnbullas
Malcolmas Turnbullas žada pagalbąJAV konflikto su Šiaurės Korėja atveju / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Premjeras paramą artimam sąjungininkui Vašingtonui pažadėjo po to, kai branduolinį ginklą turintis Pchenjanas paskelbė apie planus paleisti raketų JAV valdos Ramiajame vandenyne Guamo link.

Kiek anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo Šiaurės Korėją, kad ji turėtų „labai, labai nerimauti“ dėl pasekmių, jei svarsto pulti Ameriką.

„Jungtinės Valstijos neturi tvirtesnės sąjungininkės už Australiją“, – sakė M.Turnbullas Melburno komercinei radijo stočiai 3 AW.

„Be to, turime ANZUS sutartį (Australijos, Naujosios Zelandijos ir JAV kolektyvinio saugumo susitarimas), ir jei bus ataka prieš Australiją ar Jungtines Valstijas, tuomet... kiekviena iš šalių ateis kitai į pagalbą“, – sakė premjeras.

„Turime tai aiškiai suvokti. Jei Šiaurės Korėja atakuos Jungtines Valstijas, bus inicijuota ANZUS sutartis ir Australija ateis į pagalbą Jungtinėms Valstijoms“, – pabrėžė M.Turnbullas.

M.Turnbullas: „Turime tai aiškiai suvokti. Jei Šiaurės Korėja atakuos Jungtines Valstijas, bus inicijuota ANZUS sutartis ir Australija ateis į pagalbą Jungtinėms Valstijoms.“

Pastaraisiais mėnesiais tarp Vašingtono ir Pchenjano tvyro didelė įtampa, kurią išprovokavo Šiaurės Korėjos vykdomi raketų bandymai, įskaitant liepą surengtus du sėkmingus tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) paleidimus.

Padėtis dar paaštrėjo, kai D.Trumpas antradienį netikėtai pasitelkė Šiaurės Korėjai būdingą retoriką ir pareiškė, kad jeigu Pchenjanas ir toliau kels grėsmę amerikiečiams, jam bus smogta su tokia „ugnimi ir įniršiu, kokio pasaulis dar nematė“.

M.Turnbullas sakė ketvirtadienį kalbėjęsis su JAV viceprezidentu Mike'u Pence'u, kuris jam pareiškė, jog pasisako už tai, kad Šiaurės Korėjos problema būtų sprendžiama pasitelkus ekonomines sankcijas.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba praėjusį šeštadienį patvirtino naujas griežtas sankcijas Pcehnjanui.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV viceprezidento Mike'o Pence'o vizitas Estijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV viceprezidento Mike'o Pence'o vizitas Estijoje

Priimta rezoliucija uždraudžia žuvininkystės produktų ir naudingųjų iškasenų eksportą iš Šiaurės Korėjos, kuris yra vienas svarbiausių režimo pajamų šaltinių. Dėl šių sankcijų Pchenjanas per metus gali netekti iki milijardo JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius