Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijoje – galimos katastrofos nuotaikos

Po vandeniu atsidūrė ūkiai ir namai
„Scanpix“ nuotr. / Po vandeniu atsidūrė ūkiai ir namai
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos gyventojams kenčiant speigus, rytinės Australijos dalies piliečiai gyvena galimos katastrofos nuotaikomis. Šalį siaubiantys potvyniai nerimsta, dėl jų nuo išorinio pasaulio buvo atkirsta tūkstančiai žmonių.

Kaip skelbia naujienų agentūra AFP, penktadienį Naujojo Pietų Velso ir Kvinslendo valstijose vanduo namuose įkalino 10 tūkst. australų. Šeštadienį potvynio krizei dar pagilėjus, šalies oro tarnyba įspėjo apie galimą katastrofą viename iš regionų.

Gelbėtojams teko iš potvynio vandens nuo kelio nuplautų automobilių traukti žmones, taip pat – nukelti juos nuo namų stogų.

Kvinslendo valstijos Charleville miesto valdžia baiminasi, kad Warrego upės lygiui ir toliau kylant, bus sugriauti laikini apsauginiai pylimai. Oro tarnybos atstovas Paulas Birchas sakė, kad upės vanduo greičiausiai pakils aukščiau pylimų. „Jei taip nutiks, vanduo pakankamai greitai nugriaus dalį apsaugų. Tada visas upės vanduo pradės tekėti į miestą. To pasekmės būtų katastrofiškos“, – sakė vyras.

Jei taip nutiks, vanduo pakankamai greitai nugriaus dalį apsaugų. Tada visas upės vanduo pradės tekėti į miestą.

Australijos Romos mieste policija tebetęsia dingusios moters paieškas. Penktadienį vanduo nuplovė jos automobilį nuo kelio. „Automobilyje buvęs berniukas išgelbėtas. Moteris taip pat išlipo iš automobilio, tačiau gelbėtojams nepavyko jos išlaikyti, – sakė policijos atstovas. – Srovė ją greitai nusinešė.“

Kvinslendo valstijos premjerė Anna Bligh kreipėsi pagalbos į kariuomenę.

Nors liūtys slopsta, pranešama, kad vandens susikaupė tiek, kad šie potvyniai kai kuriose regiono dalyse tęsis dar kelis mėnesius.

Didžiuliai potvyniai Australijos šiaurės rytus nusiaubė ir prieš metus. Tada vanduo užliejo dešimtis tūkstančių namų, žuvo 35 žmonės, sunaikinti didžiuliai plotai ariamos žemės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Australija Potvynis
Parašykite atsiliepimą apie 15min