Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 3d. 10:45

Australijoje iškirtus plantaciją nugaišo dešimtys koalų

Gaisrai Australijoje naikina koalų populiaciją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gaisrai Australijoje naikina koalų populiaciją

Australijoje užmigdyta dešimtys koalų, dar 80 gydomos dėl patirtų sužeidimų ir bado po to, kai jų buveinėje buvo iškirsti medžiai. Šalies vyriausybė pirmadienį inicijavo tyrimą.

Viktorijos aplinkos departamentas nurodė, kad šios valstijos aplinkosaugos kontrolės tarnyba tiria eukaliptų plantacijoje netoli Portlando miesto įvykusį didelio masto incidentą, per kurį nugaišo dešimtys koalų.

„Jei bus nustatyta, kad tai įvyko dėl sąmoningų žmogaus veiksmų, tikimės, kad aplinkosaugos kontrolierė tučtuojau imsis veiksmų prieš kaltininkus“, – pažymėjo departamentas.

Pagal įstatymus, skirtus apsaugoti Australijos gyvūniją ir augaliją, atsakingi asmenys gali sulaukti didelių baudų.

Pasak Aplinkos departamento, savaitgalį iš plantacijos į veterinarijos įstaigas buvo išvežta maždaug 80 koalų, o kitas teko užmigdyti.

„Gyvūnijos ir augalijos gerovės vertinimą teiks kvalifikuoti gyvūnų globėjai ir veterinarijos gydytoja, jie taip pat spręst dėl pagalbos skubumo nustatymo“, – rašoma departamento pranešime.

„Planuojama perkelti likusius gyvūnus už [plantacijos] ribų, jeigu jų būklė bus pakankamai gera, kad būtų galima juos perkelti“, – priduriama jame.

Aplinkosaugos aktyvistų grupė „Friends of the Earth“ pareiškė, kad plantacija buvo iškirsta gruodį – tas incidentas apibūdinamas kaip „žudynės“, per kurias nugaišo ar buvo sužeista šimtai koalų.

Organizacijos teigimu, incidento mastas paaiškėjo vietos gyventojams pastebėjus, kad pastarosiomis dienomis buldozeriai į krūvas stumdė negyvas koalas.

Apie įvykį pranešta niokojantiems krūmynų gaisrams sunaikinus didelius ruožus koalų arealų Australijos pietryčiuose ir pražudžius tūkstančius gyvūnų, kuriems ir taip jau yra iškilusi išnykimo grėsmė.

Australijos miško produktų asociacija tvirtina, kad vienas miškų ūkio darbų rangovas, lankydamasis griežtų gamtosaugos taisyklių, lapkritį nuėmė derlių minėtos plantacijos teritorijoje. Asociacijos teigimu, likę medžiai buvo iškirsti vėliau, kai rangovo darbuotojai paliko sklypą.

„Lieka neaišku, kas buldozeriais išvartė medžius, kai ant jų, matyt, buvo koalų, bet visiškai akivaizdu, kad tai nebuvo kuri nors plantacijų ūkio ar miškininkystės įmonė“, – pareiškė asociacijos generalinis direktorius Rossas Hamptonas.

„Palaikome visus tuos, kurie reikalauja, kad kaltininkas būtų nubaustas pagal visą įstatymų griežtumą“, – tvirtino jis.

Ši miškininkystės pramonės lobistų grupė taip pat pažadėjo atlikti atskirą tyrimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min