Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 22d. 11:41

Australijoje pagerbtos gaisrų aukos

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. /

Apie 50 tūkst. australų susirinko Melburno aikštėje, kad pagerbtų žuvusiuosius per krūmynų gaisrus, kurie pasiglemžė daugiau nei 200 gyvybių. Naujausiais duomenimis, aukų skaičius jau pasiekė 209.

Sekmadienį bažnyčios varpų skambėjimu pradėta Australijos gaisrų aukų atminimo ceremonija.

Ceremonijoje Melburne ministras pirmininkas Kevinas Ruddas teigė, kad sugniuždytai visuomenei bus padėta atsigauti bei gyrė australų vidinę stiprybę.

„Šie gaisrai visus suvienijo širdgėloje“, – sakė jis.

Australija pradėjo tyrimą dėl padegimų. Vienas žmogus jau yra sulaikytas, policija ruošiasi pradėti dar vieną bylą, praneša BBC.

 „Kylame drauge su viltimi iš nevilties pelenų“, – sakė K.Ruddas per ceremoniją, dengto stadiono skliaute įsižiebus Pietų Kryžiaus žvaigždyno projekcijai.

K.Ruddas pareiškė užuojautą tiems, kurie dėl tų gaisrų patyrė „neapsakomas kančias“, bet sakė, kad juos remia visa kita Australija.

„Jokie žodžiai negali paguosti dėl tokio asmeniško gedulo. Tačiau tiesiog žinokite: jūs, kurie kenčiate, nesate vieni“, – sakė jis.

Premjeras pažadėjo, kad Australijoje kiekvieną vasario 7-ąją, prisimenant „juodojo šeštadienio“ gaisrų aukas, vėliavos buvo nuleidžiamos iki pusės stiebo.

Viktorijos valstijos, kur žuvo mažiausiai 209 žmonės ir kur ugnis sunaikino 1,8 tūkst. namų, premjeras Johnas Brumby per pamaldas sakė, kad daugelis dar neatsigavo po gaisrų, „sužeidusių pačią bendruomenių širdį“.

„Šie gaisrai visus suvienijo širdgėloje“, – sakė jis.

Gedėtojai turėjo mažus sidabrinius varpelius žuvusiesiems atminti ir geltonus kaspinus, kurie simbolizuoja ryžtą atkurti ugnies sunaikintus miestelius.Ceremonijoje dalyvavo princesė Anne, kuri gyrė gyventojų reakciją į gaisrus: „Asmenys ir miesteliai į situacijas, kurios mainėsi baisiu greičiu, reagavo su sugebėjimu greit atsigauti, išradingumu, drąsa ir nesavanaudiškumu“.

Temos: 2 Įvartis Australija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min