Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 10:15

Australijoje vyrauja rekordinė kaitra

Australiją užplūdo kaitra.
Reuters/Scanpix nuotr. / Australiją užplūdo kaitra.

Australijoje šiomis dienomis vyrauja per 40 laipsnių kaitra. Institucijos įspėja, kad šalyje itin padidėjęs gaisrų pavojus, skelbia spiegel.de.

Rekordinis karštis užfiksuotas ne vienoje Australijos vietovėje. 1 500 km į rytus nuo vakarinės Perto pakrantės užfiksuota 48,2 laipsnių kaitra, tokio karščio šiame regione nėra buvę. 40 laipsnių perkopianti temperatūra vyrauja ir Adelaidėje, Melburne ir Tasmanijos salos sostinėje Hobarte. Pietų Australijos valstijoje temperatūra pakilo iki 47 laipsnių. 1960 metais čia buvo užfiksuota 50,7 laipsnių kaitra. 

Institucijos paskelbė, kad tokių karštų orų Australijoje nebuvo nuo 2001 metų. 40 laipsnių karštis apėmė 80 proc. žemyno ir panašu, kad artimiausiu metu jis nenuslūgs. Daugumoje Australijos vietų karštis tvyraus ir kitą savaitę. Australai ir turistai ieško, kur atsigaivinti, daugybė žmonių maudosi jūroje. Sveikatos organizacijos įspėja apie galimus pavojus, ypač atsargūs turi būti širdies ligomis sergantys žmonės, jiems derėtų vengti fizinio krūvio. 

„Būkite atsargūs ir rūpinkitės savimi“, – „Twitteryje“ paskelbė premjerė Julia Gillard. Ji įspėjo, kad gamta išdžiūvusi ir gaisrui kilti reikia visai ne daug. Kaimo vietovėse jau užregistruoti gaisrai. Pietų Australijoje paskelbtas didžiausias pavojaus lygis. 

Tasmanijoje ugniagesiams užsidegus krūmynams taip pat teko kovoti su keliais gaisrais. Gyventojai buvo paraginti išvykti iš namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min