Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijos kunigas neigia prievartavęs dabartinį anglikonų arkivyskupą

Kunigas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kunigas
Šaltinis: BNS
0
A A

Katalikų kunigas, Australijos parlamente apkaltinas prieš dešimtmečius vykdytu dabartinio Anglikonų Bažnyčios arkivyskupo prievartavimu, jam mestus kaltinimus trečiadienį atmetė.

Tuo tarpu Bažnyčia pasmerkė Iano Dempsey tapatybę įvardijusio Australijos parlamentaro veiksmus, pavadinama juos „netinkamais ir neteisingais“.

Bažnyčiai atsisakius išbraukti arkivyskupo Johno Hepwortho lytiniu išnaudojimu kaltinamą kunigą iš dvasinininkų sąrašų, nepriklausomas senatorius Nickas Xenophonas antradienį pasinaudojo parlamentine teise įvardinti kaltinamą kunigą.

Katalikų kunigų seminariją baigęs J.Hepworthas praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje perėjo į Anglikonų Bažnyčią tvirtindamas, kad nuo 15 metų jį daugiau nei 12 metų žiauriai prievartavo ir lytiškai išnaudojo du kunigai ir vienas seminarijos studentas.

Du iš minėtų prievartautojų dabar jau mirę, tačiau trečiasis, kaip manoma, I.Dempsey, vadovauja parapijai vienoje Pietų Australijos valstijoje, kur, pasak N.Xenophono, jis turi užtarimą ir jam leidžiama kunigauti, nepaisant J.Hepwortho kaltinimų, kuriuos jis pirmą kartą iškėlė dar 2007 metais.

„Aš kategoriškai neigiu bet kokius kaltinimus, kurie, turiu pastebėti, susiję su maždaug 45 metų senumo įvykiais ir neturi nieko bendra su nepilnamečiais“, – sakoma I.Dempsey pranešime.

„Pirmiausia, noriu pareikšti, kad aš žinau apie Johno Hepwortho nepagrįstus kaltinimus man iš Adelaidės arkivyskupo pradėto tyrimo, – sakė jis. – Kadangi tyrimas tebevyksta, negaliu nieko sakyti, tik paneigti šiuos kaltinimus.“

Adelaidės katalikų vyskupijos atstovas pareiškė, kad vyskupiją „nustebino ir nuliūdino“ N.Xenophono veiksmai, nes šis „nesuvokia ypatingai delikačios ir labai sudėtingos“ reikalo esmės.

Antradienį vyskupija pareiškė negalinti nušalinti kunigo, nes tai prieštarautų tiek bažnytinei, tiek procedūrinei teisei.„Mūsų požiūriu, netinkama ir neteisinga šiuos reikalus skelbti viešai, kol nebaigtas mūsų tyrimas ir minimas kunigas kaltinimus kategoriškai neigia“, – sakė vyskupijos atstovas.

Antradienį vyskupija pareiškė negalinti nušalinti kunigo, nes tai prieštarautų tiek bažnytinei, tiek procedūrinei teisei.

Nepriklausomas Pietų Australijos senatorius sako, kad nuo tada, kai jis paskelbė kaltinamo kunigo tapatybę, jo biuras sulaukė nemažai tariamų jo aukų skambučių.

„Šį rytą mano biuras sulaukė daug skambučių iš žmonių, kurie kaltino išnaudojimu bendrai“, – sakė jis žurnalistams.

Tuo tarpu J.Hepworthas, kuris vadovauja atsiskyrusiai ir su Vatikanu susitaikymo siekiančiai Anglikonų grupei, apie šią problemą pirmą kartą viešai prabilo šeštadienį duodamas interviu žiniasklaidai.

Po interviu J. Hepworthas sulaukė Melburno arkivyskupijos atsiprašymo ir jam buvo pasiūlyta 75 tūkst. Australijos dolerių kompensacija dėl dviejų jo paminėtų vyrų, kurie dabar jau negyvi, veiksmų.

Iki šiol 67-erių J. Hepworthas baudžiamosios bylos dėl prievartavimo nepradėjo. Nors trečiadienį policija sakė kalbėjusi su dvasininku apie minėtus kaltinimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min