Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Australijos policija suėmė įtariamą padegėją

Policininkas ieško aukų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policininkas ieško aukų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Australijos policija apkaltino vyrą „padegimu, sukėlusiu mirtį“, sukeltu šalyje siaučiant vieniems didžiausių ir daugiausiai gyvybių nusinešusių gaisrų, rašo BBC.

Pranešama, kad vyras apkaltintas gaisro sukėlimu netoli Churchill miesto Viktorijos valstijoje, per kurį žuvo mažiausiai 21 žmogus. Australijos premjeras Kevinas Ruddas šalį niokojančius gaisrus apibūdino kaip „masinę žmogžudystę“.

Už gaisro sukėlimą, per kurį žūsta žmogus, skiriama mažiausiai 25 metų įkalinimo bausmė.

Per praėjusį savaitgalį Viktorijos valstijoje, esančioje Australijos pietryčiuose, siautusius gaisrus žuvo mažiausiai 181 žmogus. Pranešimai apie įtariamojo sulaikymą pirmiausiai pasirodė laikraštyje „The Age“, o vėliau juos keliems spaudos atstovams patvirtino policijos pareigūnas.

Kaip rašo „The Age“, suimtasis – 39 metų vyras iš Churchill miesto. Viktorijos valstijos policijos komisarė Christine Nixon sakė, kad gaisras Churchill mieste, esančiame apie 140 km nuo pietryčių Melbourno, sukeltas tyčia. Ji taip pat neatmetė tikimybės, kad pražūtinga ugnis, nusinešusi mažiausiai 15 žmonių gyvybes Marysville mieste, taip pat buvo sukelta tyčia.

Už gaisro sukėlimą, per kurį žūsta žmogus, skiriama mažiausiai 25 metų įkalinimo bausmė.

Tuo tarpu ketvirtadienį policijos apklausti du vyrai, kurie buvo pastebėti besielgią įtartinai, paleisti nepateikus jiems jokių kaltinimų.

Australijos ugniagesiai vis dar kovoja su keliasdešimt skirtingose vietose siaučiančių gaisrų. Per šią tragediją sunaikinta per 1800 namų, o benamių skaičius siekia daugiau nei 7000.

Australijos valdžia planuoja paskelbti valstybinę gedulo dieną ir pažadėjo panaikinti biurokratines kliūtis, sukliudžiusias sukurti valstybiniu mastu veikiančią įspėjimo apie gaisrą sistemą.

Daugiau nei 150 Australijos aktorių, sporto įžymybių, politikų ir muzikantų dalyvauja aukų rinkimo akcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Australija
Parašykite atsiliepimą apie 15min