Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 12 12, 14:14

Australijos saloje rastas mažasis oposumas: baimintasi, kad miškų gaisrai sunaikino gyvūnus

Australijos Kengūrų saloje rasta mažųjų oposumų. Buvo baiminamasi, kad saloje gyvūnų rūšį sunaikino miškų gaisrai, siautę 2019-2020 metais.
Mažasis oposumas
Mažasis oposumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Faunos ekologas Patas Hodgensas „The Guardian“ sakė, kad šis atradimas vakarinėje salos dalyje yra reikšmingas. Esą buvo manoma, kad miškų gaisrai sunaikino apie 88 proc. rūšies buveinės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mažieji oposumai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mažieji oposumai

„Nebuvome tikri, koks bus gaisrų poveikis, tačiau gana akivaizdu, kad populiacija buvo smarkiai paveikta“, – sakė jis.

Mažiau nei 10 gramų sveriantis mažasis oposumas aptinkamas ne tik Kengūrų saloje, bet ir Tasmanijoje, kartais – žemyninei Australijai priklausančiose Pietų Australijos ir Viktorijos valstijose.

Dėl mažo dydžio ir riboto paplitimo šiuos oposumus studijuoti sudėtinga.

P.Hodgensas yra optimistiškai nusiteikęs, kad mažieji oposumai Kengūrų saloje išliks, tačiau sakė, kad reikia įdėti darbo saugant jų populiacijos likučius. Didžiausią grėsmę rūšiai dabar kelia laukinės katės – keli mažieji oposumai buvo rasti jų skrandžiuose.

Naujausia Pasaulio laukinės gyvūnijos fondo (WWF) ataskaita rodo, kad 2019-2020 metais Australijoje siautę miškų gaisrai pražudė 143 mln. žinduolių.

Tarp jų – maždaug milijonas vombatų, 39 mln. oposumų ir voverių skraiduolių, 5 mln. kengūrų ir mažųjų Australijos kengūrų, 5 mln. šikšnosparnių, 50 mln. pelių ir žiurkių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min