Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Austrijos šuolininkas parašiutu, siekiantis pagerinti pasaulio laisvojo kritimo rekordą, sėkmingai atliko bandomąjį šuolį iš 21 818 metrų aukščio

Austrijos šuolininkas parašiutu Felixas Baumgartneris
Archyvo nuotr. / Austrijos šuolininkas parašiutu Felixas Baumgartneris
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 15 d., ketvirtadienį, Rosvele (JAV) buvo sėkmingai įgyvendintas pirmasis istorinės misijos „Red Bull Stratos“ bandomasis šuolis.

Felixas Baumgartneris, Austrijos šuolininkas parašiutu, siekiantis pagerinti pasaulio laisvojo kritimo rekordą iš 36 576 m aukščio, sėkmingai atliko bandomąjį šuolį iš 21 818 metrų aukščio ir taip žengė žingsnį savo tikslo link.

Vis dar laukiantys patvirtinimo skaičiai teigia, kad 9.40 val. ryte po 1,30 val. trukusio pakilimo, „Red Bull Stratos“ kapsulė su itin galingu helio balionu, skriejusi net 365,76 m/min greičiu, pasiekė aukščiausią skrydžio tašką – 21 818 metrų virš žemės. Šis testinio skrydžio aukštis buvo reikšmingas, nes sportininkas peržengė Armstrongo Liniją, kuri yra maždaug 19 202 metrų aukštyje. Virš šios ribos atmosferos slėgis labai padidėja, o tai leido išbandyti specialiai šiam įvykiui siūtą Felixo skafandrą.

Archyvo nuotr./Austrijos auolininkas paraaiutu Felixas Baumgartneris
Archyvo nuotr./Austrijos šuolininkas parašiutu Felixas Baumgartneris

Felixas Baumgartneris, šokdamas iš 36 576 m, ruošiasi pagerinti Joe Kittingerio aukščiausio laisvojo kritimo pasaulio rekordą, kuris buvo pasiektas prieš 52 metus. Felixo bandymas pagerinti pasaulio rekordą vyks Rosvele, Naujojoje Meksikoje, ir šiuo metu yra numatomas 2012-ųjų vasarą.

Felixas praėjo 39 žingsnių saugumo patikrinimą, tuomet rankiniu būdu sumažino slėgį kabinoje, atidarė duris ir išlipo ant išorinės platformos. Sportininkas pasiekė 586,5 kilometrų per valandą greitį, o laisvasis kritimas iš viso truko 3 minutes ir 43 sekundes. Felixas išskleidė savo parašiutą 2 405 metrų aukštyje virš jūros lygio prieš nusileisdamas atgal ant žemės maždaug už 48 kilometrų nuo pakilimo vietos.

Felixas nuo pakilimo iki nusileidimo ore iš viso praleido apie aštuonias minutes ir aštuonias sekundes. Vos nusileidęs jis buvo sutiktas komandos, prieš vežant sportininką atgal į pakilimo bazę medikai patikrino jo sveikatą. Po Felixo saugaus sugrįžimo, į žemę techniniam patikrinimui buvo grąžinta ir kapsulė su oro balionu.

Sėkmingas testinis skrydis žymi svarbų projekto plėtros etapą, kuris komandai suteikė galimybę patikrinti Felixo reakciją į riziką bei pavojus, tikėtinus tikrojo bandymo metu. Kaip ir Armstrongo Linijos peržengimas, šis testas Felixui leido kristi iš dvigubai didesnio aukščio nei jo paties asmeninis 9 144 metrų rekordas bei gyvai išbandyti jo kurtas strategijas, skirtas pašalinti skrydžio pavojus. Testinis skrydis taip pat įgalino Felixą patirti staigų įsibėgėjimą laisvojo kritimo metu – tai jis patyrė pirmąjį kartą tokiame aukštyje.

Be fizinio pasirengimo, buvo išbandyti ir Felixo skafandras, kapsulė bei balionas, kurie turės atlaikyti panašius krūvius rekordinio bandymo metu. Pirmieji 300 metrų kilimo leido „Red Bull Stratos“ komandai užtikrinti, kad pirminis pakilimas nuo žemės buvo sėkmingas visam 21 818 metrų skrydžiui, bei leido techninei komandai stebėti Felixo skafandro ir kapsulės darbą net minus 70 laipsnių šaltyje.

Felixas Baumgartneris, šokdamas iš 36 576 m, ruošiasi pagrinti Joe Kittingerio aukščiausio laisvojo kritimo pasaulio rekordą, kuris buvo pasiektas prieš 52 metus. Felixo bandymas pagerinti pasaulio rekordą vyks Rosvele, Naujojoje Meksikoje, ir šiuo metu yra numatomas 2012-ųjų vasarą.

Archyvo nuotr./Austrijos auolininkas paraaiutu Felixas Baumgartneris
Archyvo nuotr./Austrijos šuolininkas parašiutu Felixas Baumgartneris

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min