Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 11d. 22:17

Autizmu serganti mergaitė ir jos šeima išprašyta iš lėktuvo, nes pilotas jautėsi nekomfortabiliai

Lėktuve
„Scanpix“/AP nuotr. / Lėktuve

„United Airlines“ (JAV oro transporto vežėja) orlaiviu skridusi šeima, išprašyta iš lėktuvo, sulaukė paaiškinimo, kad ji su sergančia autizmu dukra lėktuvą turėjo palikti, nes pilotas jautėsi nekomfortabiliai.

Kaip skelbia portalas mirror.co.uk, mergaitės motina Donna Beegle teigė, kad ji pateiks ieškinį dėl diskriminacijos. „United Airlines“ orlaiviu skrido ne tik moteris su 15-mete dukra Juliette, bet ir jos vyras bei sūnus. JAV oro linijų orlaivis skrido iš Teksaso į Oregoną.

Kai Juliette atsisakė suvalgyti jai paruoštus pietus, šeima paprašė lėktuvo įgulos kažko valgomo iš pirmos klasės meniu, kad mergaitė nusiramintų. D.Beegle teigimu, maistas padeda mergaitei išvengti nekontroliuojamos būsenos ir kokio nors žmogaus išplūdimo. Juliette nusiramino iškart, kai tik užkando, ir ėmė žiūrėti filmus, įsitaisiusi savo sėdynėje.

Vis dėlto pilotas netrukus priėmė sprendimą leistis Jutoje, į oro uostą atvyko policija, o pareigūnai paprašė šeimą palikti lėktuvą. Vienintelis paaiškinimas, kurį sugebėjo suregzti policijos pareigūnai, buvo tai, kad lėktuvo pilotas jautėsi nepatogiai skrydžio metu, nes orlaivyje buvo Juliette.

D.Beegle sakė, kad ji nemažai keliavusi aplink pasaulį kartu su dukra ir niekada anksčiau nesusidūrusi su panašiomis problemomis.

„YouTube“ vaizdo sužete, kurį nufilmavo vienas iš lėktuvo keleivių, galima matyti, kaip lėktuvas nusileidžia Jutoje, o Juliette ir jos šeima atrodo kuo ramiausiai savo sėdynėse, nė nenutuokdami, kad netrukus bus paprašyti palikti orlaivį. Vienas iš įvykio liudininkų sakė: „Tai tiesiog absurdas. Čia kvepia ieškiniu“.

D.Beegle teigė, kad ji pateiks ieškinį dėl diskriminacijos. Moteris jau pateikė oficialų skundą oro bendrovei „United“.

Moteris tvirtino norinti padėti suprasti autizmą ir užtikrinti, kad visi oro linijų darbuotojai būtų tinkamai apmokyti, kaip padėti keleiviams, kuriems tos pagalbos reikia.

„Mes pasirūpinome D.Beegle ir jos dukra skrydžio metu, įgula priėmė geriausią sprendimą dėl visų keleivių saugumo ir komforto, nuspręsta nukreipti orlaivį į Solt Leik Sitį. Susidariusi situacija trukdė. Vėliau skrydis į Portlandą buvo tęsiamas“, – tokį paaiškinimą pateikė oro linijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min