Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 13d. 07:00

Azerbaidžano lyderis rengs referendumą, kuris dar labiau įtvirtins jo valdžią

Ilhamas Alijevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ilhamas Alijevas

Azerbaidžano lyderis Ilhamas Alijevas rengiasi referendumui, kuris turėtų dar labiau įtvirtinti jo valdžią. Referendume jo galios būtų išplėstos ir suteikta galimybė pratęsti valdymą.

Būsimai Vakarų kritikai besiruošiantis Azerbaidžano lyderis pabandė atvėsinti aistras, paleisdamas iš kalėjimo opozicijos atstovą Natigą Džafarlį, kuris buvo sulaikytas prieš kelias savaites.

N.Džafarli kolegų iš „Respublikos alternatyvaus judėjimo“ teigimu, vyras buvo paleistas iš kalėjimo penktadienį. I.Alijevui oponuojančios partijos lyderis Ilkaras Mammadovas vis dar lieka už grotų.

N.Džafarli buvo sulaikytas rugpjūčio 12 dieną. Jam pateikti kaltinimai neteisėtais verslo ryšiais. Manoma, kad Azerbaidžano valdžios pyktį sukėlė „Respublikinio alternatyvaus judėjimo“ sąsajos su JAV įsikūrusia nevyriausybine organizacija „Nacionaliniu demokratiniu institutu“.

Vašingtonas palankiai sutiko N.Džafarli išlaisvinimą, tačiau pareikalavo, kad iš kalėjimo būtų paleistas ir vienas opozicijos lyderių I.Mammadovas.

Tiesa, kol kas naujų galių referendume sieksiančiam autoritariškam Azerbaidžano lyderiui pavyksta išlaviruoti tarp gerų santykių su Kremliumi ir draugiškumo Vakarams.

„Scanpix“ nuotr./Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano prezidentai Sočyje
„Scanpix“ nuotr./Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano prezidentai Sočyje

Vien 2014 metais Azerbaidžanas sumokėjo 4 milijonus JAV dolerių lobistams Vašingtone, kad šie palaikytų gerą šalies įvaizdį. Į Bakų nemokamai keliavo JAV Kongreso nariai, kur jie būdavo apdovanojami šilkinėmis skaromis, krištoliniais arbatos servizais ir tradiciniais raštais išmargintais kilimais.

Azerbaidžanas padėjo ir JAV kariams, suteikdamas galimybę lengvai pasiekti Afganistaną bei užtikrindamas patogų karinių krovinių pergabenimą.

Manoma, kad išlaisvindamas sulaikytus opozicijos atstovus I.Alijevas siekia išvengti kritikos po jam palankių referendumo rezultatų.

Azerbaidžano lyderio įvaizdžiui itin pakenkė „Panama Papers“ skandalo metu atskleista informacija, kuri parodė jo ir jo šeimos narių piktnaudžiavimo valdžia ir korupcinių santykių schemas.

Surengė protestą

Pirmadienį opozicijos atstovai Azerbaidžano sostinėje Baku surengė tūkstantinį protestą, kuriame žmonės atvirai piktinosi I.Alijevo bandymu dar labiau sutvirtinti savo valdžią.

Proteste buvo matomos ne tik Azerbaidžano, bet ir Europos Sąjungos vėliavos, o mitingą stebėję pareigūnai nesikišo ir bent jau kol kas nesiėmė jokių represijų prieš opozicijos veikėjus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min