Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 10:00

Azerbaidžano sostinės akademijoje – studentų žudynės (nuotraukos, video, atnaujinta 12.39 val.)

Iš akdemijos Baku išnešamos aukos.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Studentų žudynės įvyko Baku.

Azerbaidžane sostinės Baku Naftos akademijoje surengtas kruvinas išpuolis, kurio metu buvo nužudyta 13 žmonių. Taip pat pranešama, kad sužeista mažiausiai 10 studentų.

Kaip rašo naujienų portalas newsru.com, pranešama apie skirtingas šio įvykio versijas. Pagal vieną jų nusikaltėlis buvo vienas. Vieni šaltiniai praneša, kad surengęs išpuolį nusikaltėlis nusišovė, kiti – kad jį nušovė pareigūnai. Anot kitos versijos, nusikaltėliai buvo du, vienas nusišovė, o kitą nuginklavo pareigūnai.

Šis įvykis prasidėjo, kai akademijos kieme tarp studentų kilo ginčas. Vienas iš kivirčo dalyvių išsitraukė pistoletą ir ėmė šaudyti, vėliau įsiveržė į akademijąr šaudė toliau, praneša naujienų portalas lenta.ru. Kitais duomenimis, nusikaltėliai buvo du, jie kilo iš pirmo akdemijos aukšto į antrąjį ir šaudė bet kur.

Reuters/Scanpix nuotr./Pareigūnai budi prie akademijos.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pareigūnai budi prie akademijos.

Šiuo metu akademijos pastatas yra apsuptas policijos. Šalia – greitosios pagalbos automobiliai. Iš pastato evakuojami studentai.  Liudininkai teigia, kad bandydami išvengti užpuoliko kai kurie studentai iš pastato spruko pro langus.

Pranešami ir skirtingi duomenys apie žuvusius žmones. Vienais duomenimis, žuvusių gali būti aštuoni, kitais – dešimt.

Papildyta 10.22 val. Pranešama, kad ketvirtadienį kruviną išpuolį akademijoje surengęs vyriškis gali būti užsienietis. Newsru.com rašo, kad užpuolikas galėjo būti arabas.

Iki šiol pranešami visiškai skirtingi duomenys, kas iš tiesų įvyko akademijoje ir kiek yra žuvusiųjų. Dabar teigiama, kad žuvusių yra mažiausiai 10. Nors didžioji dalis šaltinių teigia, kad užpuolikai (arba, kitais pranešimais, užpuolikas) buvo nušauti arba „neutralizuoti“, buvo pasirodę pranešimų, neva vienas nusikaltėlis vis dar yra akademijoje ir laiko paėmęs įkaitus. Oficialiai patvirtintos informacijos šiuo klausimu nėra.

Papildyta 11.11 val. Iš įvykio vietos ir toliau skelbiama prieštaringa informacija. CNN pranešė, kad nusikaltėlis vis dar yra pastate ir galbūt turi įkaitų. Tuo tarpu newsru.com pranešė, kad speciali operacija baigta, žudikas buvo vienas ir jis „neurtralizuotas“.

Tuo tarpu naujienų agentūra „Interfax“ praneša, kad į pastatą įsiveržė du užpuolikai, vienam jų buvo 45–46 metai. Šaudyti pradėjęs vyras neva kilęsš Gruzijos, jo bendrininkas – iš Sirijos.

Vietos televizijos kanalas perduoda, kad šio išpuolio aukomis tapo 13 žmonių, nors oficialiai patvirtinta apie 10 žuvusiųjų. Vidaus reikalų ministerijos šaltiniai teigia, jog nužudyta 14 žmonių, tarp jų studentai ne tik iš Azerbaidžano, bet ir iš Sirijos, Turkijos.

Papildyta 12.39 val. Azerbaidžano prokuratūros atstovas spaudai pranešė, kad žudynių aukomis tapo 13 žmonių, sužeista dar 10. Užpuolimo motyvai kol kas nežinomi. Kaip praneša ITAR-TASS, po surengtų žudynių nusikaltėlis nusišovė.

Pranešama, kad nusikaltėlis – azerbaidžaniečių kilmės Gruzijos pilietis. Įeidamas į pastatą iš pistoleto jis nušovė apsaugos darbuotoją ir valytojas, vėliau eidamas iš vieno aukšto į kitą jis šaudė. Tarp jo aukų – dėstytojai, studentai. Pakilęs į šeštajį aukštą jis nusišovė vienoje iš auditorijų.

VIDEO: Shooting at Azerbaijan Oil Academy(ANSTV)
Temos: 2 Baku Azerbaidžanas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min