Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Aziją 2004 metais nusiaubusio katastrofinio cunamio aukos pagerbtos pamaldomis ir tylos minutėmis

Praėjus penkeriems metams po Indijos vandenyno salas ir Azijos šalių pakrantes nusiaubusio milžiniško cunamio, tos 230 tūkst. gyvybių nusinešusios katastrofos aukos buvo pagerbtos per gedulingas ceremonijas, pamaldas ir tylos minutes.
Tailando budistai vienuoliai meldžiasi už cunamio aukas.
Tailando budistai vienuoliai meldžiasi už cunamio aukas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Niokojantis cunamis, kuris užgriuvo Indijos vandenyno salas 2004 metų gruodžio 26 dienos rytą, nušlavė dešimtis pakrančių gyvenviečių, sunaikino ištisas šeimas ir nusiaubė paplūdimius, kuriuose buvo susirinkę daugybė kalėdinių atostogų atvykusių turistų. Likusiems gyviems žmonės teko braidyti per vandenį, kuriame plūduriavo daugybė lavonų.

Šimtai tos katastrofos liudininkų šeštadienį dar kartą atvyko į balto smėlio paplūdimius Tailando pietuose – prisiminti vienos iš baisiausių mūsų laikų stichinių nelaimių.

Puketo Patongo paplūdimyje, šalia kurio stūkso daug prabangių viešbučių ir restoranų, tylos minutė buvo paskelbta tuo pačiu laiku, kai prieš penkerius metus į šį kurortą atsirito cunamis.

Dešimtys budistų vienuolių, vilkinčių ryškiai oranžinius drabužius, tarė maldų žodžius. Žiūrovai verkė ir apsikabino vieni su kitais.

Pukete gyvenantis italas Giorgio Capriccioli paleido į vandenyną baltų gėlių puokštę. Prieš penkerius metus jis braidė iki kelių siekusiame vandenyje, kuriame plūduriavo daug lavonų. Puokštę jis paleido plaukti, pagerbdamas du žuvusius savo draugus.

G.Capriccioli žmonai priklauso kelios paplūdimio krautuvėlės, tačiau ji nusprendė neiti į darbą tą rytą, kai smogė cunamis. „Mano žmona būtų žuvusi, jeigu nebūtų nusprendusi neiti į darbą tą dieną, nes ji tuomet laukėsi“, – italas sakė atlikdamas ceremoniją, kuri taip sudomino kelis saulėje nudegusius turistus ir Tailando gyventojus.

Atminimo ceremonijos Pukete baigsis šeštadienio vakarą, kai bus uždegta daugybė žvakių, o į dangų bus paleisti šimtai švytinčių karšto oro balionų.

Žuvusiųjų pagerbimo ceremonijas taip pat planuojama surengti kitose Azijos vietose. Indonezijos Sumatros saloje esančioje Ačės provincijoje, kuri smarkiausiai nukentėjo per tą katastrofą, penktadienį kai kuriose mečetėse vyko gedulingos pamaldos.

Tą cunamį sukėlė stipriausias per pastaruosius 40 metų žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo vandenyno dugne netoli Sumatros krantų.

Tailande tąsyk žuvo daugiau nei 8 tūkst. šalies gyventojų ir užsienio turistų. Šri Lankos ir Indijos pakrantėse cunamis nusinešė apie 48 tūkst. gyvybių. Indonezijoje žuvusiųjų priskaičiuota apie 167 tūkst. – daugiau nei pusė visų šios katastrofos aukų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min