Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Azijiečių svajonė: atrodyti kaip vakariečiai

Anemija ypač išryškėja pavasarį.
SXC.hu nuotr. / Azijiečiai svajoja apie dideles vakariečių akis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lee Min kyong grakščiai palinksta ant baleto turėklo šokių studijoje. 12-metė atrodo besijaučianti šiek tiek nepatogiai ir susijaudinusi – ją stebi keletas nepažįstamų žmonių. Tačiau vos pasigirdus muzikai, mergaitės kūnas tarsi atgyja.

Judėdama pagal klasikinę melodiją, mergaitė lengvai pasikelia ant kojų pirštukų, puikiai įkūnydama vaikystei būdingą grakštumą ir laikyseną. Tačiau muzikai nustojus skambėti, Min-kyong ir vėl staiga susikausto.

Jos mama CNN žurnalistei paaiškina, kad Min-kyong trūksta pasitikėjimo savimi. Tačiau moteris tikisi, kad šią problema padės išspręsti jos dukrai atlikta plastinė akių vokų operacija, per kurią mergaitės akys bus taps panašesnės į žmonių iš Vakarų valstybių.

„Jei man bus atlikta operacija, mano akys atrodys didesnės“, – paaiškina Min-kyong. Pasak jos, visi bado pirštais į jos siauras akis. Būtent todėl ji nemano esanti graži mergaitė. „Aš labai džiaugiuosi. Manau, atrodysiu geriau, nei dabar“, – droviai tarstelėjo mergaitė ir nedrąsiai nusišypsojo.

Jos mama Jang Hyu-hee tvirtino, kad pati dukra neprašė operacijos. „Aš jai pasiūliau pasidaryti operaciją, – sakė J.Hyu-hee, – nes manau, kad jai ši operacija padės. Gyvename visuomenėje, kurioje norėdamas ko nors pasiekti, turi būti gražus. Ji mano vienintelė duktė.“

Gražus, paaiškina plastinės chirurgijos specialistas, ne azijietiškų, bet vakarietiškų veidų bruožas – toks šiuo metu yra daugelio Azijos gyventojų suvokimas. Dr. Kim Byung-gunas yra didžiausios plastinės chirurgijos klinikos Pietų Korėjoje vadovas. Ši įstaiga – tai keliolikos aukštų pastatas. Tądien, kai operacija buvo atliekama Min-kyong, visos šio pastato operacinės buvo užimtos.

Pasak dr. K.Byung-guno, jo klinika yra viena iš sėkmingiausių mieste, vadinamame „Azijos plastinių chiruginių operacijų sostine“. Čia per dieną atliekama apie 100 plastinių operacijų, pradedant akių vokų, nosies ir baigiant veido kontūrų operacijomis.

Pacientai man visada sako, kad jiems nepatinka jų veidai. Jie nori vakarietiškesnių, gražių veidų. Jie nori didelių akių, gražesnių nosių.„Pacientai man visada sako, kad jiems nepatinka jų veidai, – aiškino Dr. K.Byung-gunas, aiškindamas, ką jo pacientai nori patobulinti. – Jie nori vakarietiškesnių, gražių veidų. Jie nori didelių akių, gražesnių nosių – tokių, kokias turi vakariečiai.“

„Kinai ir korėjiečiai man dažnai sako norintys veidų, panašių į amerikiečių. Pastaruoju metu grožio samprata labai suvakarietiškėjo. T. y. azijiečiai nori būti kuo mažiau panašūs į azijiečius ir daugiau – į Vakarų pasaulio gyventojus. Jiems nepatinka dideli žandikauliai ar mažos akys. Jie nori didelių, šviesių akių ir gražių veido kaulų“, – pasakojo gydytojas.

Šios operacijos labai populiaros tarp korėjiečių, o pastaruoju metu buvo ypač pamėgtos ir naujai praturtėjusių kinų. Apie 30 proc. gydytojo K.Byung-guno pacientų yra iš užsienio. Tuo tarpu 90 proc. užsieniečių sudaro kinai. Štai kodėl specialistas kalba mandarinų kalba ir bendradarbiauja su dvejomis klinikomis Kinijoje.

„Stebėdami pacientų iš Kinijos mastą matome didžiulį augimo potencialą. Šie kinai nori vakarietiškos išvaizdos. Jiems nepatinka jų veidai“, – kalbėjo specialistas.

Gydytojas tiki pasauline ekonomika ir tvirtina, kad investavimas į plastinę operaciją tam, kad truputį pakeistum savo veido bruožus, atsiperka žmonėms 100 proc. – vieniems suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, kitiems užtikrina geresnį darbą, tretiems leidžia susirasti geresnį sutuoktinį.

Plastinė veido operacija nėra vienintelis dalykas, kurio siekia azijiečiai, tvirtina odontologas Jungas Hakas. Pasak jo, pastaruoju metu jam tenka kovoti su nauja tendencija. Korėjietės motinos į ligoninę atveda savo vaikus, kad šiems būtų chirurgiškai įkirptas po liežuviu esantis raumuo, jungiantis jį su burnos apačia.

Pasak J.Hako, tikima, kad tai leis korėjiečiams aiškiau kalbėti angliškai. Kai kuriose Azijos šalyse gyvenantys žmonės turi sunkumų bandydami ištarti „L“ raidę, sakė gydytojas.

20-ies minučių operacija, atrodo, Min-kyong atpirko pinigus ir diskomfortą kurį mergaitė jautė po operacijos. Po kelių savaičių ji ir jos mama CNN žurnalistei nusiuntė elektroninį laišką, kuriame tvirtino, kad mergaitė džiaugiasi savo naująja išvaizda. Ir kad dabar, žiūrėdama į save veidrodyje, 12-metė nemato tik savo akių. Ji mato gražesnę mergaitę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min