Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

B.Obama prabilo apie amnestiją

Baracko Obamos giminaičiai nuolat įsipainioja į įvairius skandalus.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Nuo pat pirmųjų dienų JAV prezidentas Barackas Obama visas pajėgas metė ekonomikai gelbėti. Nubrėžęs ekonomikos stimuliavimo gaires, JAV vadovas imasi tolesnių savo kampanijos pažadų ir planuoja imigracijos reformą, praneša Baltieji rūmai.

Prieš gaunant pilietybę – sankcijos

Kaip teigia Baltųjų rūmų Tarpvyriausybinių reikalų skyriaus direktorė Cecilia Munoz, B.Obama nori, kad piliečiai ir valstybinės institucijos pradėtų atvirą diskusiją apie tai, ką reikėtų daryti su 11–15 mln. šalyje nelegaliai gyvenančių užsieniečių.

Iš nelegaliai šalyje gyvenančių ir čia šaknis įleidusių užsieniečių būtų reikalaujama sumokėti mokesčius bei įrodyti, kad jie moka anglų kalbą. Kalbama, kad nelegalams, panorusiems tapti JAV piliečiais, teks susidurti ir su daugiau sankcijų.

,,Būtina imigracijos politikos reforma, kuri kontroliuotų imigraciją ir ją padarytų funkcionuojančia sistema“, – prezidento požiūrį į šią problemą perdavė C.Munoz.

Kol kas B.Obamos administracija nepateikė jokio konkretaus plano, tačiau neoficialiai kalbama, kad Baltųjų rūmų kabinetuose rengiamas amnestijai prilygstantis ,,kelias į pilietybę“.

Iš nelegaliai šalyje gyvenančių ir čia šaknis įleidusių užsieniečių būtų reikalaujama sumokėti mokesčius bei įrodyti, kad jie moka anglų kalbą. Kalbama, kad nelegalams, panorusiems tapti JAV piliečiais, teks susidurti ir su daugiau sankcijų.

Imigracijos reformos priešininkai netylės

Imigracijos politikos centras pasveikino B.Obamos iniciatyvą. Centro darbuotojų teigimu, 2006–2007 m. Kongrese žlugęs mėginimas priimti imigracijos reformos įstatymus valstybei jau kainavo 66 milijardus dolerių. Tiek, pasak centro darbuotojų, JAV biudžetas būtų surinkęs baudų bei mokesčių iš imigrantų, panorusių tapti piliečiais.

Tačiau amnestijos priešininkai įsitikinę, kad B.Obama apie imigraciją prabilo ne laiku. Pasigirdus kalbų, kad prezidentas jau kitą mėnesį imsis imigracijos reformos, respublikonų aktyvistai paragino rinkėjus netylėti ir spausti senatorius bei kongresmenus, kad šie balsuotų prieš bet kokius mėginimus suteikti amnestiją šalyje nelegaliai gyvenantiems užsieniečiams.

Šimtai tūkstančių amerikiečių per porą dienų į savo elektroninio pašto dėžutes gavo raginimus neleisti atiduoti darbo vietų nelegalams, kai įsisiūbavus ekonomikos krizei darbą vis sunkiau gauti JAV piliečiams.

,,Žvelgiant iš politinio lyderio taško, neatrodo racionalu suteikti užsieniečiams nuolatinę galimybę gauti darbą JAV“, – piktinosi visuomeninės organizacijos ,,NumberUSA“, siekiančios sumažinti imigraciją, vykdomasis direktorius Roy Beckas.

Imigrantai grasina protesto akcijomis

Tačiau nusileisti nesirengia ir patys imigrantai. Išgirdę apie JAV prezidento pažadus imtis imigracijos reformos, Čikagos, Los Andželo ir kitų didžiųjų miestų imigrantai žada rengti protesto akcijas, seminarus ir spaudos konferencijas, kurių metu būtų kalbama apie imigracijos naudą JAV ekonomikai.

Ilinojaus koalicijos už imigrantų ir politinių pabėgėlių teises vadovas Joshua Hoytas pareiškė, kad artimiausiu metu prasidės demonstracijos, per kurias bus smerkiami prieš imigraciją nusiteikę JAV politikai.

Akivaizdu, kad prezidentas palietė kontroversišką temą, kuria Amerikoje bus diskutuojama dar ilgai. Politikos ekspertai tvirtina, kad net jei B.Obama, kaip kad žada jo patarėjai, gegužės mėnesį pasakys specialiai šiam reikalui skirtą kalbą, tuo oficialiai pradėdamas kampaniją už amnestiją, abejojama, ar Kongresas imsis šio klausimo greičiau nei 2010 metais.

vakarai.us
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min