Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bachčisarajaus mieste rusai užėmė Ukrainos transporto batalioną, aidėjo šūviai

Rusijos kariai Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos kariai Kryme
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Laikinai Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas prorusiškos Krymo separatistų lyderiams trečiadienį davė tris valandas paleisti sulaikytą karinio jūrų laivyno vadovą Serhijų Haiduką bei visus kitus įkaitus ir nutraukti provokacijas. Vėlų trečiadienio vakarą pasirodė informacija, kad Bachčisarajaus mieste rusai užėmė Ukrainos transporto batalioną, aidėjo šūviai.

Neįvykdžius nurodymo, „laukia atsakas“

Kaip skelbia Zn.ua, neįvykdžius nurodymo paleisti sulaikytą karinio jūrų laivyno vadovą S.Haiduką bei visus kitus įkaitus ir nutraukti provokacijas, „laukia atsakas“.

Prezidento pareigas einančio Aukščiausios Rados pirmininko pareiškime teigiama, kad „jeigu iki 21 valandos nebus nutrauktos visos provokacijos prieš ukrainiečių kariškius, o admirolas S.Haidukas ir visi kiti įkaitai, kariai ir civiliai gyventojai, nebus išlaisvinti, valdžia imsis techninio ir technologinio pobūdžio priemonių“.

Kaip jau buvo skelbta, Krymo promaskvietiškos „savigynos pajėgos“, kartu su Rusijos kariais trečiadienį užėmusios Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabą Sevastopolyje, pranešė „išsivežusios“ Ukrainos laivyno vadą Serhijų Haiduką.

„Jis buvo užblokuotas ir neturėjo kur eiti. Jis buvo priverstas išeiti ir buvo išvežtas“, – incidento vietoje buvęs Rusijos pajėgų atstovas Igoris Jeskinas sakė žurnalistams.

Portalas sevastopol.su paviešino iš štabo išvedamo vado nuotraukas.

sevastopol.su/Dmitrijaus Osipenkos nuotr./Ukrainos laivyno štabo Sevastopolyje šturmuotojai išsivedė laivyno vadą Serhijų Haiduką
sevastopol.su/Dmitrijaus Osipenkos nuotr./Ukrainos laivyno štabo Sevastopolyje šturmuotojai išsivedė laivyno vadą Serhijų Haiduką

Papildyta 00.22 val. Užėmė Ukrainos transporto batalioną, aidėjo šūviai

Bachčisarajaus mieste rusai užėmė Ukrainos transporto batalioną, – praneša naujienų agentūra „Unian“. Apie tai informavo štabo viršininkas Sergejus Gunderas. Jis taip pat sakė, kad rusų kariai naudojo šaunamuosius ginklus – šūviai paleisti į orą. Pasak S.Gundero, Ukrainos kariai, kurie liko ištikimi priesaikai, buvo priversti palikti okupuotą karinį dalinį.

Papildyta 21.34 val. Ultimatumo laikas išseko, Ukraina perdislokuos karius iš Krymo

Ultimatumo laikas išseko. Tuo metu „Unian“ skelbia, kad Ukraina perdislokuos karius iš Krymo. Ukrainos ministrų kabinetas turi parengti savo karių perdislokavimui iš Krymo į kontinentinę Ukrainos dalį ir civilių evakuacijos planą.

Papildyta 20.16 val. karo laivas „Ternopolis“ Kryme rengiasi šturmui

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Ukrainos karo laivas „Ternopolis“, stovintis Sevastopolio įlankoje, rengiasi šturmui Kryme.

Papildyta 19.44 val. Kryme imta dalinti rusiškus pasus; Ukraina prašo paskelbti Krymą demilitarizuota zona

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Rusijos migracijos tarnyba ėmė išdavinėti rusiškus pasus. Taip pat skelbiama, kad Ukrainos saugumo vadovas trečiadienį pareiškė, jog, atsakant į Kremliaus veiksmus Kryme, įvedamos vizos Rusijos piliečiams.

Nurodyta Užsienio reikalų ministerijai įvesti vizų režimą su Rusijos Federacija, – sakė A.Parubyjus.

„Nurodyta Užsienio reikalų ministerijai įvesti vizų režimą su Rusijos Federacija“, – sakė žurnalistams trečiadienį vakare Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubyjus.

Dar jis sakė, kad ketinama prašyti Jungtinių Tautų skelbti Krymą demilitarizuota zona.

„Pavesta Ukrainos ministrų kabinetui skubiai kreiptis į Jungtines Tautas, kad Krymo Autonominės Respublikos teritorija būtų paskelbta demilitarizuota zona ir būtų imtasi svarių priemonių, kad iš Krymo Autonominės Respublikos pasitrauktų Rusijos Federacijos pajėgos“, – pažymėjo A.Parubyjus.

Pasak jo, Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pavedė parengti sutartį dėl Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinių dalinių perdislokavimo iš Krymo teritorijos į žemyninę Ukrainos dalį.

Blokuojami ginklų sandėliai

Tuo metu naujienų agentūra „Unian“ praneša apie Donecko srityje blokuojamus ginklų sandėlius. Šaukiamojo amžiaus jaunuoliai iš Donecko srities Paraskovijevko kaimo prie Artiomovsko miesto užblokavo sandėlius su ginklais. Kelią jie blokavo su ginklais ir neleido niekam palikti karinio dalinio. Dalinio vadovai tvirtina, kad turi Ukrainos Gynybos ministerijos nurodymą aprūpinti ginklais ukrainiečių karius, tačiau to padaryti negali.

Anot naujienų agentūros, apie incidentą buvo pranešta vietos pareigūnams ir valdžiai, taip pat milicijai, tačiau sureaguota nebuvo.

„Mūsų dalinys šaunamaisiais ginklais aprūpina Gynybos ministerijos karinius dalinius. Anot dokumentų, pagal kuriuos turime veikti, mus spaudžia ginklų pristatymo terminai, o mes to padaryti dabar negalime“, – teigė Artiomovsko karinio dalinio viršininko pavaduotojas Eduardas Lebedenko.    

Tuo metu minėti šaukiamojo amžiaus jaunuoliai baiminasi, kad ginklai gali būti panaudoti prieš juos, todėl ir blokuoja ginklų sandėlius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min