Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigėsi atsisveikinimo su Kim Jong Ilu ceremonija, jo kūnas bus balzamuojamas

Kim Jong Ilo laidotuvių ceremonija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Ilo laidotuvių ceremonija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės Korėjos sostinėje baigėsi atsisveikinimo su gruodžio 17-ąją mirusiu šalies lyderiu Kim Jong Ilu ceremonija. Karstas atvežtas į mauzoliejų, kur bus laikomi jo palaikai. Kim Jong Ilo kūną ketinama balzamuoti ir laikyti peršviečiame sarkofage.

Kortežas su palaikais buvo vežiojamas pagrindinėmis Pchenjano gatvėmis. Kaip skelbia naujienų agentūra ITAR-TASS, atsisveikinti su lyderiu susirinko šimtai tūkstančių raudančių miesto gyventojų. Pranešama, kad ketvirtadienį planuojamas masinis gedulo mitingas.

Aikštėje, kurioje vyko atsisveikinimas su Kim Jong Ilu, išsirikiavo kariškiai, pirmasis į aikštę įriedėjo juodas limuzinas su lyderio portretu, paskui jį – automobilis su gigantišku vainiku ir tik po to įvažiavo katafalkas su uždengtu karstu.

Paskui karstą, išvažiavusį į Pchenjano gatves, riedėjo prabangūs automobiliai su partijos, ginkluotųjų pajėgų elitu, už jų rikiavosi sunkvežimiai su tūkstančiais vainikų.

Iškilmingo atsisveikinimo su Kim Jong Ilu  išvakarėse Pchenjane smarkiai prisnigo, dėl to teko kiek pakoreguoti ceremonijos laiką, ji prasidėjo keturiomis valandomis vėliau, nei planuota.

Šiaurės Korėjos žiniasklaida skelbė: „Sniegas nepaliaujamai krito, taip dangus tarytum pasidalijo šalies žmones užgriuvusį skausmą. Žmones, kurie apraudojo nacijos Saulę. Šis sniegas mums primena snieguotą dieną, kurią gimė vadas“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min