2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
09 27 /12:27

Baku: per puolimą Kalnų Karabache praėjusią savaitę žuvo 193 žmonės

Azerbaidžanas trečiadienį pranešė, kad praėjusią savaitę per žaibišką puolimą prieš armėnų separatistus Kalnų Karabacho anklave žuvo 192 jo kariai ir vienas civilis.
via REUTERS-Scanpix nuotr.
via REUTERS-Scanpix nuotr.

Azerbaidžano sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per vienos dienos operaciją, kuri baigėsi separatistų pasižadėjimu nusiginkluoti, taip pat buvo sužeista daugiau kaip 500 azerbaidžaniečių karių.

Iš viso per puolimą žuvo daugiau kaip 400 žmonių.

Atnaujintas armėnų separatistų paskelbtas žuvusių kovotojų ir civilių skaičius siekia 213. Dar 400 buvo sužeisti.

Karinė operacija leido Azerbaidžanui susigrąžinti visišką separatistų 30 metų valdyto regiono kontrolę. Tūkstančiai etninių armėnų siekia palikti regioną, separatistų pajėgoms sutikus sudėti ginklus.

Dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje vykęs žiaurus karas, per kurį separatistai įsitvirtino Azerbaidžano anklave, nusinešė dešimtis tūkstančių gyvybių.

Prieš trejus metus per šešias savaites trukusį puolimą, per kurį abiejose pusėse žuvo keli tūkstančiai žmonių, Armėnija perleido Azerbaidžanui dalį šios teritorijos.

Kalnų Karabacho statusas išlieka neaiškus net po to, kai Azerbaidžanas surengė du derybų su separatistų pareigūnais raundus.

Armėnijos separatistai ir Azerbaidžano pareigūnai Rusijos tarpininkaujamose derybose tariasi dėl regiono reintegracijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min