2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Baltarusija veja lauk užsienio žurnalistus: atiminėja akreditacijas

Baltarusijos valdžia panaikino akreditacijas Minske neseniai sulaikytiems žurnalistams iš Vokietijos televizijos ARD. Iš Rusijos atvykę šios žiniasklaidos priemonės atstovai bus deportuoti, o ARD darbuotojas baltarusis gaus baudą už tariamą dalyvavimą masiniuose protestuose prieš Aliaksandro Lukašenkos valdžią. Taip pat paaiškėjo, kad akreditacijų neteko Baltarusijos žurnalistai, dirbantys tokiuose žiniasklaidos granduose kaip BBC, „Reuters“, AFP ar „Radio Svoboda“, pranešė vietos naujienų portalas tut.by.
Žiniasklaida
Žiniasklaida / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Baltarusis Ilja Kuznecovas bei jo kolegos Rusijos piliečiai Sergejus Sergejevas ir Michailas Fominas (visi trys buvo akredituoti Baltarusijos užsienio reikalų ministerijoje kaip ARD žurnalistai) buvo neseniai sulaikyti Minske.

Jie naktį praleido sulaikymo centre, o paleisti buvo tik kitos dienos rytą.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Britų visuomeninio transliuotojo BBC emblema
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Britų visuomeninio transliuotojo BBC emblema

„Išrašė protokolą pagal 23.34 straipsnį – aktyvus dalyvavimas masinėje akcijoje – ir panaikino akreditaciją „siekiant užtikrinti šalies informacinį saugumą“, – tut.by sakė I.Kuznecovas.

Pasak žurnalisto, jo kolegas iš Rusijos deportuoja iš šalies, kartu uždraudžiant jiems atvykti į Baltarusiją artimiausius penkerius metus.

Rusijos žurnalistus perėmė Rusijos ambasados ​​atstovas. Iki šiol nežinoma, kada vyks I.Kuznecovo teismas.

Tut.by teigia, kad akreditacijų, leidžiančių žurnalistams legaliai dirbti Baltarusijoje, neteko ir BBC atstovai Tatjana Melničiuk ir Tatjana Janucevič.

„Ryte paskambino iš Užsienio reikalų ministerijos. Pasakė, kad Tarpžinybinės informacijos saugumo komisijos įsakymu akreditacijos nuo šiandienos anuliuojamos“, – portalui sakė T.Melničiuk.

„Radio Svoboda“ pranešė, kad šios komisijos sprendimu akreditacijos buvo atimtos ir iš keturių šios žiniasklaidos priemonės korespondentų.

Sąrašuose žurnalistų, iš kurių buvo atimtos akreditacijos, taip pat naujienų agentūrų „Reuters“, AFP, „Associated Press“ ir kitų žiniasklaidos priemonių atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min