Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 19d. 23:42

Baltarusijoje įmonės verčiamos pirkti svogūnus ir jais mokėti atlyginimą

Svogūnai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Svogūnai

Dėl ekonomikos krizės Baltarusijos valdžia verčia komercines organizacijas iš žemės ūkio įmonių pirkti svogūnus ir juos dalyti darbuotojams vietoj uždarbio.

Gomelio srities Bragino rajono ykdomasis komitetas įpareigojo 52 vietos įmones supirkti svogūnus iš žemės ūkio bendrovės „Braginka“ ir išdalyti juos po 10 kilogramų kiekvienam darbuotojui, praneša „Chartija'97“, remdamasi Laisvės radijo baltarusių tarnybos pranešimais.

Pavedime, kurį pasirašė pirmasis rajono Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Valentinas Chmelionokas, teigiama, kad tokių priemonių imtasi „dėl rinkos svogūnų pardavimui trūkumo“.

V.Chmelionokas pareiškė, kad tokiu pavedimu siekiama vietos gyventojus aprūpinti pigiomis daržovėmis. „Minske arba Gomelyje kiek kainuoja svogūnai? Pusantro tūkstančio. O mes siūlome po 400 rublių už kilogramą“, – sakė jis laikraščiui „Komsomolskaja pravda“.

Pirmasis Vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas taip pat paaiškino, kad pavedimu rekomenduojama, o ne įpareigojama, o surašant dokumentą įvelta klaida (dokumento tekste parašyta „įpareigoju“).

Sausį Laisvės radijo baltarusių tarnyba pranešė apie panašų incidentą Oršoje – ten vietos mėsos kombinato darbuotojams atlyginimą išmokėjo konservais. Kiekvienas gamyklos darbuotojas gavo tris dėžutes konservų. Tie, kas pasipiktino tokiu atlyginimo mokėjimo būdu, sulaukė grasinimų, kad bus atleisti iš darbo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min