TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Baltarusijoje per trečiadienio protestus sulaikyta apie 30 žmonių

Baltarusijos sostinėje ir regionuose trečiadienį per protesto akcijas buvo sulaikyta apie 30 žmonių, pranešė žmogaus teisių centras „Viasna“.
Protestas Minske
Protestas Minske / „Scanpix“/AP nuotr.

Tuo metu Baltarusijos vidaus reikalų ministerija vėliau ketvirtadienį nurodė, kad per pastarąją parą per „nesankcionuotus masinius renginius“ buvo sulaikyti 56 asmenys.

VIDEO: Neeilinis vakaras Baltarusijoje – protestuotojus OMON pareigūnai uždarė bažnyčioje

Pasak teisių gynėjų, Minske Nepriklausomybės aikštėje sulaikytas 21 žmogus, tarp jų televizijos „Belsat“ žurnalistas Arciomas Liava. „Daugumą sulaikytųjų pristatė į Minsko Tarybų rajono vidaus reikalų valdybą, dalį – į Spalio rajono vidaus reikalų valdybą“, – sakoma „Viasna“ pranešime.

Centro duomenimis, taip pat buvo sulaikyta žmonių Breste, Vitebske, Žodzinoje, Dobruše.

Breste buvo sulaikytas Baltarusijos socialdemokratų partijos (Hramada) vienas lyderių Iharis Maslouskis, pranešė televizija „Belsat“.

„Jį nuvežė į Lenino rajono vidaus reikalų skyrių“, – pranešama televizijos „Telegram“ kanale.

Baltarusijos socialdemokratų partija (Hramada) priklauso Baltarusijos opozicijai.

Anksčiau pranešimų apie opozicinių politinių partijų lyderių sulaikymus šalyje vykstant protestams prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus nebuvo.

Trečiadienio vakarą Minsko Nepriklausomybės aikštėje į protesto akciją susirinko keli šimtai žmonių.

Teisėsaugos pareigūnai per garsiakalbius perspėjo mitingo dalyvius, kad jų protestas neteisėtas, ir paragino išsiskirstyti, bet žmonės liko aikštėje ir tęsė akciją. Tuomet teisėsaugininkai ėmėsi sulaikyti protestuotojus. Tuo pačiu metu OMONas maždaug 100 žmonių užblokavo Raudonojoje bažnyčioje, kuri vėliau buvo atidaryta ir žmonės galėjo išeiti.

Tuo metu, kai Minske buvo sulaikomi žmonės, prastai veikė mobilusis ryšys, reikšmingai sumažėjo mobiliojo interneto sparta.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 metų.

Didžiausios protesto akcijos įvyko rugpjūčio 16 ir 23 dienomis. Praėjusį sekmadienį, žiniasklaidos vertinimu, į gatves išėjo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, dalyvių buvo apie 20 tūkstančių.

Iš viso per protestus buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, kurių dalis valiau buvo paleisti.

Per protestus taip pat žuvo kažkiek žmonių, bet įvairūs šaltiniai pateikia skirtingus aukų skaičius. Antradienį pagrindinė A.Lukašenkos varžovė rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja pranešė, kad žuvo mažiausiai šeši žmonės. Jungtinių Tautų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) praeitą savaitgalį skelbė apie keturis per protestus Baltarusijoje žuvusius žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius