Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 23d. 10:48 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 23d. 12:50

Baltarusijoje prasidėjo balsavimas parlamento rinkimuose

Baltarusijoje prasid4jo parlamento rinkimai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusijoje prasidėjo parlamento rinkimai.

Baltarusijoje sekmadienį prasidėjo balsavimas parlamento rinkimuose, kuriuos opozicija daugiausia boikotuoja, ragindama rinkėjus likti namie.

Balsavimas 9,5 mln. gyventojų turinčioje šalyje prasidėjo 8 val. (ir Lietuvos laiku), o baigsis po 12 valandų.

„Rinkimų apylinkės buvo atidarytos visoje Baltarusijoje“, – paskelbė valstybinės televizijos „Belarus 1“ pranešėjas.

Per keturias dienas iš anksto rinkimuose jau balsavo 19,6 proc. rinkėjų.

Į Atstovų Rūmus pretenduoja daugiau kaip 290 kandidatų.

Visi 110 dabartinių parlamentarų yra prezidento Aliaksandro Lukašenkos šalininkai. Dauguma opozicijos partijų boikotuoja rinkimus protestuodamos prieš tai, kas, jų teigimu, yra negarbingas procesas su iš anksto nulemtais rezultatais.

Per praėjusius parlamento rinkimus 2008 metais nė vienas iš A.Lukašenkos kritikų nebuvo išrinktas įstatymų leidėju.

Papildyta 12.50 val. Antrojo rinkimų rato nesitikima

Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininkė Lidija Jermošina mano, kad parlamento rinkimams šalyje tikriausiai užteks vieno balsavimo rato.

„Pastaraisiais metais Baltarusijoje tradiciškai (jau) pirmajame rate išrenkamas turintis įgaliojimus parlamentas. Aš manau, kad ir šį kartą netikėtumų nebus“, – sakė ji sekmadienio spaudos konferencijoje Minske.

Anksčiau sekmadienį CRK sekretorius Nikolajus Lozovikas išreiškė apgailestavimą dėl to, kad iš ryto lyja.

„Štai, lietutis prasidėjo – tai ne visai gerai. Geriau jau būtų liję naktį, o iš ryto šviestų saulė. Reikia, kad žmonių nuotaika būtų gera“, – sakė N.Lozovikas.

Tuo pačiu jis pažymėjo, kad CRK nesitiki kokių nors incidentų balsavimo metu ir iš karto po jo. „Informacijos apie pasirengimą kokiems nors incidentams mes negavome, internetas taip pat tyli“, – pažymėjo N.Lozovikas.

Tuo tarpu baltarusių televizija siužetuose apie rinkimų eigą pabrėžia, kad bufetai, esantys praktiškai visose rinkimų apylinkėse, prekiauja be antkainio, tad maisto produktai juose maždaug ketvirtadaliu pigesni.

Prezidentas į rinkimų apylinkę atvyko su jauniausiuoju sūnumi

Šalies prezidentas A.Lukašenka drauge su jauniausiuoju sūnumi Nikolajumi atvyko į vieną Minsko rinkimų apylinkę, kur atiduos savo balsą parlamento rinkimuose.

Kaip praneša „Interfax“ korespondentas, valstybės vadovas tradiciškai atvyko į rinkimų apylinkę Baltarusijos fizinės kultūros universitete.

Toje rinkimų apygardoje yra balotiravęsi trys kandidatai: dabartinis parlamento deputatas, Liberalų demokratų partijos atstovas ir vienos Minsko privačios kompanijos darbuotojas.

Anksčiau šioje apygardoje taip pat balotiravosi Jungtinės piliečių partijos pirmininkas Anatolijus Lebedka ir Baltarusijos liaudies fronto narys Jevgenijus Rybakovas, bet savaitė prieš rinkimus per šių abiejų partijų suvažiavimus buvo priimtas sprendimas atšaukti jų kandidatus.

Reuters/Scanpix nuotr./Per keturias dienas ia anksto rinkimuose jau balsavo 19,6 proc. rinkėjų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Per keturias dienas iš anksto rinkimuose jau balsavo 19,6 proc. rinkėjų

Šiuo metu rinkimų kampanijos plakate, kuriame skelbiamos kandidatų nuotraukos ir duomenys apie juos, iš rinkimų kovos iškritusių kandidatų vietos yra užklijuotos baltu popieriumi, ant kurio užrašyta: „Iškrito“.

Kaip rinkimų išvakarėse sakė valstybės vadovas, jis dėl savo kandidato galutinai apsispręs sekmadienį, balsavimo metu. „Vienareikšmiškai balsuosiu už žmogų, kuris turi gyvenimiškos patirties ir ką nors savo rankomis sukūrė“, – pažymėjo A.Lukašenka.

Jis taip pat pabrėžė, kad „parlamentarai turi būti patyrę, parlamentarai privalo ne keldami erzelį šūkauti aikštėse, o rašyti įstatymus“.

„Šiandien parlamente yra 110 žmonių, jie turi būti raštingi, jie turi rašyti įstatymus. O tai – labai sunkus darbas“, – pareiškė Baltarusijos prezidentas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min