Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusijos parlamento aukštieji rūmai pritarė įstatymo pataisoms, suvaržančioms galimybę organizuoti masines akcijas per internetą

Baltarusijoje nesiliauja protestai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusijos milicininkas
Šaltinis: BNS
0
A A

Baltarusijos parlamento (Nacionalinio Susirinkimo) aukštieji rūmai – Respublikos Taryba – viešame posėdyje pritarė įstatymo projektui, numatančiam pakeitimus ir papildymus Masinių renginių įstatyme, kuriuos anksčiau kritikavo respublikos visuomeninės organizacijos ir Vakarai.

Agentūros „Interfax“ korespondentas pranešė, kad tokį įstatymo projektą penktadienį pateikė Baltarusijos vidaus reikalų ministras Anatolijus Kulešovas.

Parlamento žemųjų rūmų – Atstovų Rūmų – spalio 3 dieną priimtos pataisos Masinių renginių  įstatyme, pavyzdžiui, piketavimui priskiria per internetą ir socialinius tinklus suorganizuotus masinius renginius. Be to, nurodoma, kad kol negautas leidimas rengti masinius renginius, jų organizatoriai ir kiti asmenys neturi teisės internete ir kitose informavimo priemonėse skelbti renginio datos ir vietos.

Pataisos įstatyme taip pat sureguliavo visuomeninės tvarkos apsaugą masiniame renginyje, kuris vyksta su valdžios organų leidimu. Pavyzdžiui, išvardijami subjektai, kuriems suteikta teisė rengti tokius renginius.

Draudžiama akcijas organizuoti asmenims, kurie jau kartą per metus buvo pažeidę masinių renginių vedimo tvarką ir gavę administracines nuobaudas. Draudžiama rengti kelis renginius vienoje vietoje ir tuo pačiu maršrutu.

Įstatymo projektas nurodo vietas, kur neleidžiama rengti masinių renginių. Papildomai draudžiama rengti masinius renginius arčiau nei 300 m iki branduolinių įrengimų ir objektų, kur saugomos branduolinės medžiagos, taip pat ir naudotos, ne arčiau nei 100 metrų iki ginklų ir šaudmenų gamybos įmonių, ne arčiau nei 200 m iki radijo ir televizijos redakcijų ir perdavimo stočių.

Pataisos draudžia akcijų organizatoriams ir dalyviams bet kokiais veiksmais kliudyti normaliai masinio renginio eigai, ir skatinti imtis tokių veiksmų. Taip pat draudžiama masiniuose renginiuose dalyvauti asmenims, apsvaigusiems nuo alkoholio ir narkotikų.

Kad būtų išvengta nepaprastų įvykių masinių renginių metu taip pat patobulinta vidaus organų budėjimo taktika: numatyti teritorijos aptvėrimo elementai, foto ir vaizdo įrašų organizavimas, leidimų režimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min