Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltarusijos teisių gynėjai praneša apie 50 žmonių areštą po antradienio mitingų

Baltarusijos žmogaus teisių organizacija „Viasna“ trečiadienį pranešė, kad apie 50 žmonių buvo sulaikyti po ankstesnę dieną surengtų opozicijos protestų Minske ir keliuose kituose šalies miestuose.
Protestas Minske
Protestas Minske / TASS nuotr.

Nevyriausybinė organizacija nurodė, kad po mitingo sostinės Nepriklausomybės aikštėje netoli vyriausybės rūmų buvo sulaikyta 15 asmenų. „Viasna“ informavo, kad visi šie žmonės yra vyrai ir kad jie buvo sulaikyti po akcijos pačioje aikštėje ar šalia jos.

VIDEO: Protestai Baltarusijoje nerimsta – dešimčiai parų sulaikyti du opozicijos lyderiai

„Viasna“ taip pat pranešė, kad antradienį milicija taip pat areštavo dešimtis žmonių per opozicijos šalininkų mitingus Gardine, Gomelyje, Babruiske ir Mogiliave.

VIDEO: Kameros užfiksavo akimirką, kaip pareigūnas tyčia pašauna baltarusių žurnalistę

Antradienį Minske prie vyriausybės rūmų įvyko dar vienas buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos šalininkų mitingas. Žiniasklaidos vertinimu, į jį buvo susirinkę 2–3 tūkst. žmonių.

Maždaug 22 val. vietos laiku liudininkai pranešė apie kelių akcijos dalyvių sulaikymą Nepriklausomybės aikštėje. Jie teigė, kad žmonės civiliais drabužiais sulaikydavo asmenis, atėjusius į mitingą su vėliavomis, ir vesdavo juos į mikroautobusus be numerių. Prieš tai milicijos atstovai periodiškai per garsiakalbius įspėdavo dalyvius, kad akcija yra neteisėta, ir ragindavo skirstytis.

Pirmadienį Nepriklausomybės aikštėje vyko panaši pilietinė protesto akcija, kurioje dalyvavo maždaug tūkstantis žmonių.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nesankcionuoti mitingai antradienį įvyko keturiuose miestuose, dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. Milicija per parą surašė 39 protokolus dėl administracinių pažeidimų, buvo iškeltos trys baudžiamosios bylos dėl smurto arba grasinimų panaudoti smurtą milicininkų atžvilgiu.

VIDEO: Baltarusiai, jau dvi savaites šurmuliuojantys gatvėse, savo taikų protestą išreiškė tylos minute

Autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko suklastotais, išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga. Jų metu A.Lukašenka raginamas palikti pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius