2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Baltarusijos URM sako kišimusi laikanti kitų šalių raginimus surengti naujus rinkimus

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad laiko užsienio šalių raginimus surengti naujus prezidento rinkimus bandymu kištis į valstybės vidaus reikalus.
Aliaksandras Lukašenka
Aliaksandras Lukašenka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mes atidžiai išnagrinėjome daugybės pastarosiomis dienomis Ukrainos URM vadovybės paskelbtų pareiškimų Baltarusijos klausimais turinį. Mes visiškai pritariame tezei apie bet kokio kišimosi į Baltarusijos vidaus reikalus nepriimtinumą“, – pareiškė baltarusių ministerija.

„Tuo pačiu metu Baltarusijos sąveikos su jos sąjungininkais ir partneriais integracijos asociacijose vertinimus, primygtinius raginimus surengti naujus prezidento rinkimus mes vertiname kaip bandymą kištis į vidaus reikalus“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybos pranešime.

ES, JK, JAV diplomatinės misijos ragina Minską nutraukti persekiojimą politiniais motyvais

JAV, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir Europos Sąjungos diplomatinės misijos Minske paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame paragino Baltarusijos valdžią nutraukti žmonių persekiojimą politiniais motyvais.

„Mes smerkiame neproporcingą jėgos naudojimą ir raginame Baltarusijos valdžią nutraukti smurtą ir grasinimus panaudoti karinę jėgą prieš savo piliečius, taip pat nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus neteisėtai sulaikytus žmones. Būtina nutraukti bauginimą ir persekiojimą politiniais motyvais“, – sakoma ES delegacijos paskelbtame bendrame diplomatinių atstovybių pareiškime.

Jos paragino Baltarusijos valdžią laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų gerbti pagrindines demokratines laisves ir žmogaus teises.

„Mes tikimės išsamaus ir skaidraus tyrimo dėl visų įtariamų nusikaltimų ir piktnaudžiavimų, kad kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn. Tik tai sudarys galimybę taikiai išspręsti krizę, pagrįstą atviru nacionaliniu dialogu“, – sakoma pareiškime.

Jame taip pat pažymima, kad „nuo rinkimų mes matėme, kaip teisėsaugos agentūros nežmoniškai ir neproporcingai naudoja jėgą prieš taikius demonstrantus ir paprastus piliečius“.

„Su sielvartu ir netikėjimu mes stebėjome gyvybių praradimą, kančias ir žmogaus orumo bei teisingumo pažeidimus Baltarusijoje“, – sakoma dokumente.

Baltarusijoje jau trečią savaitę tęsiasi protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Rinkimų laimėtoju buvo paskelbtas dabartinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, šiame poste dirbantis nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys jo perrinkimą laiko suklastotu.

Iš viso per protestus buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, šimtai buvo sužeisti. Taip pat keli demonstrantai neteko gyvybių, tačiau informacija apie jų skaičių skiriasi.

Antradienį pagrindinė A.Lukašenkos varžovė Sviatlana Cichanouskaja sakė, kad žuvo mažiausiai šeši žmonės. Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras paskelbė apie keturių žmonių mirtį per protestus Baltarusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min