Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 27d. 15:18 , Atnaujinta: 2014 gruodžio 27d. 15:30

Baltarusijos valdžioje – valymas: atleisti ministrai, premjeras ir centrinio banko vadovė

Aliaksandras Lukašenka
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Aliaksandras Lukašenka

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį paskelbė atleidžiantis premjerą Michailą Miasnikovičių, centrinio banko vadovę ir dar kelis ministrus. Tai – didžiausias vyriausybės pertvarkymas nuo 2010 metų, pažymi „Reuters“.

Anot Baltarusijos prezidentūros pranešimo, naujuoju ministru pirmininku paskirtas iki tol administracijos vadovo pareigas ėjęs Andrejus Kobiakovas. 

Prezidento administracijos vadovu bus Aliaksandras Kosinecas, lig šiol buvęs Vitebsko srities gubernatoriumi.

Nacionalinio banko valdybos pirmininku paskirtas Pavlas Kalaura; anksčiau šias pareigas ėjo Nadežda Jermakova.

Ekonomikos ministru vietoj Vladimiro Snopkovo paskirtas Vladimiras Zinovskis, lig šiol vadovavęs Nacionaliniam statistikos komitetui.

Pramonės ministru paskirtas Vladimiras Vovkas, vadovavęs Minsko ratinių vilkikų gamyklai. Ankstesnis ministras Dmitrijus Kateriničius pasiųstas vadovauti Minsko automobilių gamyklai.

Švietimo ministru paskirtas Michailas Žuravkovas, mokesčių ir rinkliavų ministru – Sergejus Nalivaika.

Valstybinio turto komiteto pirmininku paskirtas Andrejus Gajevas, Nacionalinio statistikos komiteto pirmininke – Ina Medvedeva.

Pakeista virtinė žemesnio rango pareigūnų, viceministrų, gubernatorių, stambių gamyklų direktorių.

Didelės dalies ministrų kabineto atleidimo priežastys nenurodomos.

Krizė Rusijoje kirto ir Minskui

Šiemet A.Lukašenka buvo pagrasinęs vyriausybės narių atleidimu, jeigu ji nesugebės pasiekti iškeltų ekonominių uždavinių.

Ekonominė krizė Rusijoje, kilusi dėl Vakarų sankcijų ir krentančių naftos kainų, tapo rimtu galvos skausmu Minskui, kurio beveik pusė eksporto iškeliauja į Rusiją. 

Ekonominė krizė Rusijoje, kilusi dėl Vakarų sankcijų ir krentančių naftos kainų, tapo rimtu galvos skausmu Minskui, kurio beveik pusė eksporto iškeliauja į Rusiją. 

Gruodžio 18 dieną A.Lukašenka pareikalavo, kad sandėriai su Rusija būtų vykdomi JAV doleriais arba eurais, o ne Rusijos rubliais, kurie nuo metų pradžios nuvertėjo 40 procentų.

Baltarusija į Rusiją išveža daugiausia sunkvežimius, traktorius, pramonės įrangą ir maisto produktus ir apie 92 proc. atsiskaitymo operacijų atliekama rusiškais rubliais.

Sausio – spalio laikotarpiu šalis pelnė 739 mln. JAV dolerių mažiau palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu,nors apimtys išliko tos pačios, nurodo oficialioji statistika.

Baltarusijos centrinis bankas praėjusią savaitę įvedė 30 proc. rinkliavą bendrovėms ir piliečiams, perkantiems užsienio valiutą, kad apsaugotų Baltarusijos rublį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min