Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 11:33

Baltarusijos žmogaus teisių centro „Viasna“ vadovas A.Bialiackis iškviestas į apklausą

Alesis beliackis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Alesis Bialiackis

Baltarusijos žmogaus teisių centro „Viasna“ pirmininkas Alesis Bialiackis iškviestas į apklausą Tyrimų komitete.

„Šiandien žmogaus teisių centro „Viasna“ pirmininkas Alesis Bialiackis buvo iškviestas į Tyrimų komiteto centrinį aparatą apklausai kaip liudytojas. Į apklausas taip pat kviečiami žmogaus teisių gynėjai Svetlahorske ir Mozyriuje“, – pranešė centras trečiadienį savo „Telegram“ kanale.

Teisių gynėjų duomenimis, procesiniai veiksmai atliekami tiriant baudžiamąją bylą, iškeltą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už asmenų apmokymą ar kitokį rengimą dalyvauti grupiniuose veiksmuose, šiurkščiai pažeidžiančiuose viešąją tvarką, taip pat tokios veiklos finansavimą.

Vasario 16 dieną teisėsaugininkai surengė 90 kratų žmogaus teisių centro „Viasna“, Radioelektronikos pramonės darbuotojų profsąjungos ir Baltarusijos žurnalistų sąjungos narių gyvenamosiose vietose.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, kratos buvo surengtos Tyrimų komiteto pavedimu, tiriant baudžiamąją bylą dėl veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančiuose viešąją tvarką, organizavimo ir rengimo.

Ministerijos atstovų teigimu, kratų pagrindu tapo operatyvinių veiksmų prieš asmenis ir organizacijas, kurie organizavo ir finansavo protestus, rezultatai.

Baltarusijoje teberengiami protestai prieš rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas jau tris dešimtmečius šaliai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka, rezultatus.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais. Protestuotojai reikalauja A.Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų organizavimo. Pastaruoju metu protesto akcijos yra vietinio pobūdžio.

Kovo 1 dieną Baltarusijoje įsigaliojo naujasis administracinių nusižengimų kodeksas, numatantis griežtesnes bausmes taikių protestų, rengiamų be valdžios leidimo, dalyviams. Maksimali bauda už tokį nusižengimą yra apie 1 900 eurų, o maksimali administracinio arešto trukmė – 30 parų.

„Viasna“ duomenimis, šalyje per praėjusį mėnesį iš viso sulaikyta daugiau nei 1 100 antivyriausybinių protestų dalyvių

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min