Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 7d. 13:23

Baltarusių opozicionieriui neleista išvykti į Lietuvą

Valstybės siena
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Valstybės siena

Baltarusijos opozicijos atstovas, Jungtinės piliečių partijos lyderis Anatolijus Liabedzka trečiadienį nebuvo išleistas iš šalies be jokio paaiškinimo, praneša Baltarusijos naujienų portalas charter97.org. Opozicionierius norėjo vykti į Lietuvą, kur planavo susitikimus su Lietuvos parlamentarais, užsienio reikalų ministru ir Vilniaus savivaldybės atstovais.

Tačiau Baltarusijos pasieniečiai pareiškė, kad A.Liabedzkai draudžiama vykti į Europos Sąjungos šalis.

Plačiau draudimo priežasčių niekas nepaaiškino.

Pats A.Liabedzka teigia, kad jis iš šalies neišleidžiamas dėl politinių motyvų.

„Man atidavė pasą ir taloną, kuriame yra žyma, kad man panaikinta teisė išvykti, ir buvo nurodyta sugrįžti į Baltarusijos Respubliką. Jau pradėjo veikti asmenų, kuriems politiniais motyvais uždrausta išvykti iš šalies, sąrašas. Aš tapau pirmąja auka“, – situaciją komentuoja A.Liabedzka.

Anot jo, anksčiau jam buvo taikomi apribojimai išvykti iš šalies, bet tik tuomet, kai jam buvo iškeltų bylų arba kai jis turėjo finansinių skolų.

Dabar nei vienos formalios priežasties nėra, sako opozicionierius.

Manoma, kad draudimas opozicijos atstovams išvykti iš šalies įsigaliojo vėl pablogėjus Baltarusijos ir Europos Sąjungos santykiams. Europos Sąjunga pastaruoju metu išplėtė sankcijas Aliaksandro Lukašenkos režimui.

Dėl to Minskas „patarė“ ES ir Lenkijos pasiuntiniams grįžti į savo sostines konsultacijų. Reaguodamos į tokį „patarimą“ visos Europos Sąjungos šalys atšaukė savo ambasadorius iš Baltarusijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min