Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 08 31 /21:28

Baltieji rūmai ragina Rusiją gerbti Baltarusijos suverenitetą ir demokratiją

Baltieji rūmai pirmadienį paragino Rusiją gerbti kaimyninės Baltarusijos suverenitetą ir demokratiją, baltarusių opozicijos šalininkams per masinius protestus raginant prezidentą Aliaksandrą Lukašenką surengti pakartotinius rinkimus.
Donaldas Trumpas sako kalbą
Donaldas Trumpas sako kalbą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Rusija taip pat privalo gerbti Baltarusijos suverenitetą ir jos pačios žmonių teisę rinkti savo lyderius laisvai ir sąžiningai“, – žurnalistams sakė JAV prezidento Donaldo Trumpo spaudos sekretorė Kayleigh McEnany.

A.Lukašenką palaiko Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Pastarasis anksčiau užsiminė apie galimybę pasiųsti Baltarusijai karinę pagalbą, jeigu padėtis šioje šalyje „pradės darytis nevaldoma“.

K.McEnany atkreipė dėmesį, kad „didžiulis skaičius taikiai protestuojančių baltarusių aiškiai rodo, jog vyriausybė nebegali ilgiau ignoruoti žmonių raginimo [užtikrinti] demokratiją“.

Ji pridūrė, kad Vašingtonas palaiko tyrimus dėl „rinkimų pažeidimų, žmogaus teisių pažeidimų ir vyriausybės griežtų veiksmų“.

Europos Sąjunga praeitą penktadienį taip pat paragino Maskvą susilaikyti nuo kišimosi Baltarusijoje.

Jau 26 metus Baltarusijai vadovaujantis autoritarinis lyderis A.Lukašenka rugpjūčio 9-ąją per ginčijamus rinkimus buvo perrinktas naujai kadencijai, esą surinkęs daugiau kaip 80 proc. balsų. Prezidentas teigia, kad Vakarai nori jį nuversti dėl savo pačių interesų.

V.Putinas, taip pat esantis valdžioje jau du dešimtmečius, sakė, kad yra parengtas teisėsaugos pareigūnų „rezervas“, kuris gali būti pasiųstas į Baltarusiją, jeigu „ekstremistiniai elementai“ žengs per toli.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius