TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Baltijos jūroje prasideda karinės pratybos

Daugiau nei 40 karinių laivų iš 18 šalių antradienį dalyvauja Baltijos jūroje vykstančiose NATO pratybose „Šiauriniai krantai“ (Nothern Coasts), pranešė Aljansas.
Karinės pratybos Baltijos jūroje
Karinės pratybos Baltijos jūroje / KAM nuotr.

Danijos sąsiauriuose ir pietvakarinėje Baltijos jūros dalyje – tarp Vokietijos Kylio uostamiesčio ir Danijai priklausančios Bornholmo salos – rengiamos pratybos truks iki rugsėjo 19 dienos. Iš viso jose dalyvaus maždaug 3 tūkst. karių.

„Baltijos jūra yra gyvybiškai svarbi Šiaurės Atlanto aljansui, jos krantuose yra šešios NATO valstybės, – sakė Aljanso atstovė Oana Lungescu. – „Šiaurinių krantų“ [pratyboms] jau 13 metų. Deja, saugumo padėtis regione pablogėjo dėl Rusijos įvykdytos neteisėtos Krymo aneksijos ir užsitęsusio jos karinio potencialo didinimo.“

Atstovė pridūrė, kad „NATO atsako į agresyvius Rusijos veiksmus, didindama patruliavimą regiono vandenyse ir oro erdvėje, taip pat daugiau nei 4,5 tūkst. karių dislokavimu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje“.

Pratybos „Šiauriniai krantai“ Baltijos jūroje reguliariai vyksta nuo 2007 metų. Pagal pratybų scenarijų, pramanyta valstybė pareiškia teritorines pretenzijas į Baltijos jūroje esančias salas, o jos karinio jūrų laivyno pajėgos kelia grėsmę laivybos laisvei. Pasinaudodamos JT mandatu NATO sąjungininkių pajėgos ir jų partneriai bandys atkurti laivybos laisvę.

Pratybose dalyvauja kariai iš Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos, Italijos, Kanados, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, JAV, Suomijos, Prancūzijos, Kroatijos, Šveicarijos, Švedijos ir Estijos.

Į pratybas taip pat bus įtraukti NATO priešmininių laivų pirmosios grupės laivai, povandeninis laivas, keletas sraigtasparnių ir patrulinis lėktuvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius