Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalys ir Lenkija – taikios kovos už laisvę pavyzdys

Dalia Grybauskaitė Varšuvoje
R.Dačkaus nuotr. / Dalia Grybauskaitė Varšuvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Lenkijos prezidento Bronislavo Komorovskio kvietimu dalyvavo Lenkijos laisvės judėjimo 25-erių metų minėjime.

1989 m. birželio 4 d. Lenkijoje įvyko pirmieji laisvi rinkimai į Seimą ir Senatą, kuriuos laimėjo judėjimas „Solidarumas“, buvo suformuota pirmoji nekomunistinė Vyriausybė Vidurio ir Rytų Europoje.

Tais pačiais metais, rugpjūčio 23 d., pirmą kartą minėdamos skaudžias Ribentropo-Molotovo pakto pasekmes Lietuva, Latvija ir Estija susivienijo Baltijos kelyje, kuris simbolizavo okupuotų valstybių laisvės siekį. Šie įvykiai tapo sovietinės imperijos žlugimo pradžia.

Prezidentės teigimu, naujų grėsmių akivaizdoje šie istoriniai įvykiai įgauna naują prasmę ir yra pavyzdys kitoms laisvės siekiančioms tautoms.

„Praėjo ketvirtis amžiaus, kai mūsų tautos pirmos sugebėjo taikiai išsikovoti laisvę. Tai be galo stiprus pavyzdys ir kitoms demokratijos keliu einančioms tautoms. Europa dar nebaigta kurti – dar ne visos šalys išsivadavo iš sovietizacijos gniaužtų, o Rusija vėl grasina laisvę atgavusioms tautoms. Aneksija ir okupacija vėl tapo realia grėsme Europos žemyne. Todėl turime būti vieningi gindami savo laisvę“, – sako D.Grybauskaitė.

R.Dačkaus nuotr./Dalia Grybauskaitė ir Bronislawas Komorowskis su žmona
R.Dačkaus nuotr./Dalia Grybauskaitė ir Bronislawas Komorowskis su žmona

Pasak Prezidentės, bendros grėsmės dar labiau suartino Lietuvą su Lenkija, kurios šiuos 25-erius metus buvo tvirtos partnerės regione, ES ir NATO.

Iškilmėse Varšuvoje dalyvavo ES, JAV, Latvijos, Estijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Rumunijos, Slovėnijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vokietijos, Austrijos, Ukrainos ir Vengrijos Prezidentai, Kanados Premjeras, Belgijos Karalius, Liuksemburgo Didysis Kunigaikštis.

Šalių vadovų susitikimuose aptarti Europos saugumo klausimai Rusijos grėsmės akivaizdoje. Kalbėta apie atsaką ne tik į karines, bet ir į ekonomines, energetines, informacines grėsmes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min