-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bangladeše grąžintas demokratinis valdymas

Bangladeše antradienį buvo prisaikdinta premjerė Sheikh Hasina Wajed, ir šalis po vėl grįžo prie demokratijos.

Sheikh Hasinos Wajed „Awami“ („Liaudies“) lyga didele persvara laimėjo praėjusią savaitę įvykusius visuotinius rinkimus, kuriuos nepriklausomi stebėtojai vadino laisvais ir teisingais. Šiais rinkimais baigėsi dvejus metus trukęs armijos remiamos vyriausybės valdymas.

61 metų Sheikh Hasinos Wajed lyga laimėjo 230 iš 300 vietų parlamente ir valdys neformuodama koalicijos.

Tačiau būsimoji premjerė, kuri vyriausybei yra vadovavusi ir 1996–2001 metais, užsiminė, kad nori nutraukti konfrontacinę politiką, kuri dešimtmečius paralyžiavo Bangladešo politinę sistemą.

Naująją premjerę ir jos ministrų kabinetą prisaikdino prezidentas Iajuddinas Ahmedas (Jadžudinas Ahmedas) per trumpą ceremoniją prezidento rūmuose.

Sheikh Hasina Wajed, kuri vadinama „demokratijos dukterimi“, nes jos tėvas Sheikhas Mujiburas Rahmanas vadovavo Bangladešo kovai už nepriklausomybę, žadėjo, kad jos administracijos prioritetas bus kova su skurdu.

Ir Sheikh Hasiną Wajed, ir jos nesutaikomą priešininkę, buvusią premjerę, Bangladešo nacionalistų partijos (BNP) lyderę Khaledą Zią, darbą baigianti armijos remiama vyriausybė metus kalino dėl kaltinimų korupcija.

Kh.Zia iš pradžių atmetė rinkimų rezultatus, bet paskui sakė, kad dirbs su Sheikh Hasina Wajed, nors vis dar laikosi nuomonės, kad rinkimų rezultatai buvo klastojami.

Abi šios moterys, kurios dėl didelio asmeninio priešiškumo viena kitai vadinamos „kovojančiomis begumėmis (poniomis)“, Bangladešo politikoje dominuoja nuo 1991 metų.

Vienas korupcijos kaltinimas Sheikh Hasinai Wajed – dėl įtariamo 440 tūkst. JAV dolerių (1 mln. litų) išsireikalavimo iš vienos elektrą tiekiančios kompanijos vadovo, buvo panaikintas tik pirmadienį.

Jos dar laukia maždaug 10 bylų, tarp jų – byla dėl opozicinės partijos darbininkų žūties per smurtinius gatvių protestus, kurie vyko prieš dvejus metus, sakė advokatas.

Bangladešas yra viena neturtingiausių valstybių pasaulyje; 40 proc. jo gyventojų, kurių iš viso yra 144 mln., gyvena už mažiau nei dolerį per dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius