Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Bangladeše per lietų sezono nuošliaužas pražuvo 11 rohinjų pabėgėlių

Bangladeše, netoli vienos stovyklos, kur apsigyveno apie milijoną rohinjų pabėgėlių, musoninių lietų sukeltos nuošliaužos antradienį nusinešė 11 žmonių gyvybių, informavo pareigūnai.
Persekiojami rohinjai iš savo šalies bėga į Bangladešą
Rohinjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Humanitarinės pagalbos agentūros jau kurį laiką perspėdavo, kad artimiausiais mėnesiais didžiausią pasaulyje pabėgėlių stovyklą turintį regioną dėl liūčių gali ištikti humanitarinė katastrofa.

Dauguma antradienį žuvusių žmonių buvo palaidoti po purvu, dėl liūčių nuslinkus nuošliaužoms nuo aplinkui esančių kalvų šlaitų.

„Dešimt žmonių... žuvo Naniarčare“, įskaitant keturių narių šeimą, o dar keli žmonės yra dingę“, – naujienų agentūrai AFP sakė šio rajono administratorius Mamunuras Rashidas.

Dar vienas žmogus žuvo kaimyniniame Koks Bazaro rajone, pranešė policija.

Iš viso dėl nuošliaužų šią savaitę mirė 12 žmonių. Pirmadienį neišgyveno vienas rohinjų berniukas, Kutupalongo pabėgėlių stovykloje prispaustas sugriuvusios molinės sienos.

Anot paramos agentūrų, musoniniai lietūs kelia pavojų dar 200 tūkst. stovyklose ar netoli jų gyvenančių žmonių sveikatai ir gyvybei.

Daugelyje gyvenvietes supančių kalvų statant prieglobsčius buvo iškirsti medžiai, todėl gruntas tapo labai nestabiliu.

Artėjant liūčių sezonui į kitas vietoves persikėlė beveik 29 tūkst. žmonių, tačiau tikimybė, kad nutiks tragedija, išlieka didelė.

„Šiuo metu vyksta persikėlimas, tačiau sunku rasti vietos, kur galima perkelti žmones. Mes ir toliau stengiamės rasti vietų, kur šeimoms būtų saugiau“, – AFP sakė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros atstovė Caroline Gluck (Karolin Gliuk).

Nuo liūčių pradžios šeštadienį buvo apgadinta mažiausiai 300 rohinjų namų, informavo Bangladešo valdžios atstovai.

Prognozuojama, per šį liūčių sezoną regione iškris iki 2,5 m kritulių – apytiksliai triskart daugiau nei Didžiojoje Britanijoje prilyja per metus.

Pernai dėl musoninių lietų kilo nuošliaužų Koks Bazaro ir gretimame Čitagongo rajonuose. Tąsyk žuvo mažiausiai 170 žmonių.

Dabar nuogąstaujama, kad dėl potvynių pabėgėlių stovyklose taip pat gali paplisti ligų.

Nuo praėjusio rugpjūčio iš kaimyninio Mianmaro į Bangladešą pabėgo apie 700 tūkst. rohinjų. Savo namus jie palieka dėl kariuomenės kampanijos, kuri, anot JT, prilygsta „etniniam valymui“.

Šie pabėgėliai prisijungė prie apytikriai 300 tūkst. žmonių, taip pat pabėgusių nuo smurto Mianmare, kur gyventojų daugumą sudaro budistai, o pilietybės neturintys rohinjai yra persekiojama mažuma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai