Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 5d. 18:51

Barackas Obama: JAV nebegali susipriešinti dėl skolų

Verkiantis JAV prezidentas Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Verkiantis JAV prezidentas Barackas Obama

Pasibaigus užsitęsusiai JAV įstatymų leidėjų kovai dėl mokesčių didinimo ir vyriausybės išlaidų mažinimo paketo, siekiant išvengti „fiskalinio skardžio“, prezidentas Barackas Obama šeštadienį perspėjo, kad jo šalis nebegali sau leisti susipriešinimo dėl biudžeto šiais metais arba ateityje.

B.Obama, grįžęs į Havajus tęsti atostogų su šeima tuojau po to, kai Atstovų Rūmai antradienį priėmė kompromisinį susitarimą, savo savaitiniame kreipimesi per radiją ir internetą pareiškė, kad tas priimtas aktas tėra vienas žingsnis, mėginant išspręsti šalies biudžeto ir ekonomikos problemas.

„Dar turime daugiau nuveikti, kad sugrąžintume amerikiečius į darbą, taip pat nukreiptume šią šalį ta linkme, kad ji galėtų sumokėti savo skolas, o mūsų ekonomika nebegali sau leisti ilgai besitęsiančio susipriešinimo arba dirbtinai sukeliamų krizių“, – prezidentas sakė kreipimesi, kuris buvo paskelbtas šeštadienį.

„Net jeigu mūsų verslas pernai sukūrė du milijonus naujų darbo vietų, įskaitant 168 tūkst. naujų darbo vietų praėjusį mėnesį, chaotiškas balansavimas ties pavojinga riba Kongrese verslo savininkams sukėlė dar didesnį netikrumą, o vartotojų pasitikėjimas sumažėjo“, – pridūrė B.Obama.

Penktadienį paskelbti JAV vyriausybės duomenys rodo, kad nedarbo lygis šalyje gruodį išliko nepakitęs – 7,8 procento.

Senato ir Atstovų Rūmų nariai šią savaitę priėmė teisės aktą, kuris numato mokesčių didinimą tik turtingiausiems amerikiečiams, o ankstesnio prezidento George'o W.Busho administracijos nustatytas mokesčių sumažinimas viduriniajai klasei išliko.

Taigi, laimėjo B.Obama, kuris per kampaniją dėl savo perrinkimo žadėjo pasiekti šį tikslą.

Tačiau respublikonai užsiminė esantys pasiruošę naujam mūšiui dėl pasiūlymo didinti JAV įsiskolinimo ribą.

B.Obama pakartojo nesiderėsiantis dėl skolinimosi ribos, tikėdamasis išvengti konflikto, panašaus į vykusį 2011 metais, dėl kurio buvo sumažintas JAV kreditavimo reitingas, o šalis priartėjo prie bankroto slenksčio.

„Jeigu Kongresas atsisakys suteikti Jungtinėms Valstijoms galimybę laiku apmokėti savo sąskaitas, padariniai visai pasaulinei ekonomikai gali būti katastrofiniai, – perspėjo jis. – Mūsų šeimos ir mūsų verslas negali leisti daugiau tokių pavojingų žaidimų.“

B.Obama sakė norintis daugiau nuveikti biudžeto deficiti sumažinti, taip pat užsiminė, kad mokesčių turtingiesiems amerikiečiams didinimas yra ne paskutinė mokesčių reformą, kurią jis tikisi įvykdyti.

„Išlaidų karpymai turi būti subalansuoti su tolesnėmis mūsų mokesčių kodekso reformomis, – aiškino prezidentas. – Turtingiausi asmenys ir didžiausios korporacijos neturėtų galėti naudotis spragomis ir atskaitymais, kurie neprieinami daugeliui amerikiečių.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min