Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 19d. 23:29

Barackas Obama: marihuana yra mažiau pavojinga nei alkoholis

Barackas Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama

JAV prezidentas Barackas Obama mano, kad marihuanos rūkymas nėra nė kiek pavojingiau nei alkoholinių gėrimų vartojimas. Dar daugiau – jo nuomone, marihuana netgi padaro mažiau žalos, kai kalbame apie poveikį individualiam vartotojui.

Šios B.Obamos mintys pasirodė „The New Yorker“ žurnalisto Davido Remnicko sekmadieniniame straipsnyje. Paties autoriaus nuomone, JAV vadovas protingai reaguoja į šį klausimą – pastaruoju metu sparčiai daugėja amerikiečių, kurie pasisako už marihuanos legalizavimą.

„Kaip ir yra puikiai žinoma, būdamas vaikis aš rūkiau žolę. Dabar į tai žvelgiu kaip į blogą įprotį, kuris nelabai skyrėsi nuo cigarečių, kurias rūkiau nuo jaunystės didelę dalį savo gyvenimo. Nemanau, kad tai yra labiau pavojinga nei alkoholis“, – atviravo B.Obama.

B.Obamos nuomone, jaunuolių ir individualių vartotojų nereikėtų ilgam siųsti į kalėjimą, kadangi dalis tuos pačius įstatymus kuriančių žmonių tikriausiai yra darę tą patį.

Žurnalistui paklausus, ar marihuana yra mažiau pavojinga, B.Obama sakė su šiuo teiginiu sutinkantis iš dalies – kai kalbama apie poveikį individualiam vartotojui.

„Tai nėra kažkas, ką aš skatinčiau daryti – esu pasakęs savo dukroms, kad tai bloga mintis, laiko švaistymas ir nelabai sveika“, – pridūrė JAV vadovas.

B.Obama taip pat išreiškė rūpestį, kad pagal JAV galiojančius įstatymus atsiranda didelė rasinė ir socioekonominė nelygybė baudžiant narkotikų vartotojus. Pavyzdžiui, iki šiol marihuana priskiriama tai pačiai klasei kaip heroinas, ekstazi ir LSD.

„Viduriniosios klasės vaikai nebūna uždaromi dėl žolės rūkymo, o neturtingi vaikai – taip. Afroamerikiečiai ir lotynų kilmės vaikai dažniau būna neturtingi ir dažnai turi mažiau išteklių ir paramos tam, kad išvengtų griežtų baudų“, – kalbėjo JAV prezidentas. Jo nuomone, jaunuolių ir individualių vartotojų nereikėtų ilgam siųsti į kalėjimą, kadangi dalis tuos pačius įstatymus kuriančių žmonių tikriausiai yra darę tą patį.

2013 metais dvi JAV valstijos – Koloradas ir Vašingtonas – leido vartoti kanapes ne tik medicinos tikslais. Dar 19 valstijų leidžia įsigyti marihuanos kai kuriais atvejais – daugiausiai, susijusiais su sveikata.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min