Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barackas Obama pasiryžęs „įžiebti inovacijas“ Jungtinėse Valstijose

JAV prezidentas Barackas Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV prezidentas Barackas Obama šeštadienį išreiškė savo ryžtą „įžiebti novatorių protus“ Jungtinėse Valstijose, kad šalis taptų konkurencingesnė įdiegdama naujus produktus ir technologijas.

„Tai prasideda nuo užtikrinimo, kad vaikai visi iki vieno galėtų gauti gerą išsilavinimą ir kad kiekvienas amerikietis galėtų sau leisti koledžą ar profesinį mokymąsi“, – sakė prezidentas savo savaitinėje kalboje per radiją.

„Nes būtent tai padės įžiebti kibirkštį novatorių protuose ir užtikrinti, kad mūsų žmonės turėtų įgūdžių dirbti novatoriškoms kompanijoms“, – pridūrė jis.

Šios pastabos buvo išsakytos po to, kai B.Obama antradienį pasakytame metiniame pranešime bandė nukreipti savo šalies žvilgsnį toliau nei dabartinė ekonominė negalia – iššūkio, kurį meta kylantys ekonominiai varžovai, link.

Kalboje per radiją prezidentas akcentavo daug tų pačių temų ir pabrėžė būtinybę gerinti šalies infrastruktūrą, nes ji, pasak jo, padeda verslui greičiau ir pigiau parduoti savo produktus ir paslaugas.

„Turime reformuoti savo vyriausybę ir sumažinti švaistūniškas išlaidas, kad eliminuotume tai, ko mums nereikia, ir sumokėtume už investicijas, kurių mums reikia augimui, tokias kaip švietimas ir medicininiai tyrimai“, – pabrėžė prezidentas.

B.Obama taip pat paminėjo būtinybę skatinti inovacijas, ypač – „švarios“ energijos srityje, ir sakė, kad iki 2035 metų 80 proc. Jungtinėse Valstijose pagaminamos elektros energijos turi būti „švarūs“.

„Tai padės įžiebti inovacijas kompanijose visoje Amerikoje, – sakė jis. – Tai paskatins naujų produktų ir technologijų (kūrimą). Tai sudarys sąlygas geroms, naujoms darbo vietoms. Ir būtent taip mes ateityje laimėsime – atskleisdami Amerikos kompanijų ir Amerikos darbuotojų talentą bei išradingumą kiekviename šios šalies kampelyje“.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min