Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barackas Obama patvirtino: džihadistai Sirijoje nužudė 26 metų amerikietę

Džihadistų nužudytos Kaylos Jean Mueller gedi JAV žmonės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Džihadistų nužudytos Kaylos Jean Mueller gedi JAV žmonės
Šaltinis: BNS
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį patvirtino, kad grupuotės „Islamo valstybė“ įkaite Sirijoje laikyta Kayla Jean Mueller nužudyta.

„Nesvarbu, kiek laiko tai truks, bet Jungtinės Valstijos ras ir įgyvendins teisingumą teroristams, atsakingiems už Kaylos pagrobimą ir nužudymą“, – sakoma B.Obamos pareiškime.

26 metų humanitarinės pagalbos darbuotoja iš Arizonos buvo sučiupta 2013 metų rugpjūčio mėnesį Alepe.

Praėjusią savaitę „Islamo valstybės“ grupuotė pareiškė, kad amerikietė žuvo per Jordanijos karo lėktuvo smūgį Sirijos Rakos mieste, kurį džihadistai paskelbė savo „sostine“.

Baltieji rūmai pranešė, kad savaitgalį ši grupuotė atsiuntė K.J.Mueller šeimai „privačią žinutę“ su papildoma informacija, kurios autentiškumą patvirtino žvalgyba ir kuri leido jiems patvirtinti moters mirties faktą.

Mes taip didžiuojamės, kad Kayla buvo toks žmogus, ir jos darbais, kai jis buvo čia su mumis. Gyvenime ji turėjo tikslą ir kiekvieną dieną mes stengsimės, kad pagerbtumėme jos palikimą.

Jos tėvai Carlas ir Marsha Muelleriai antradienį neslėpė širdgėlos dėl savo dukters mirties, tačiau sakė, kad didžiuojasi ja ir jos humanitarine veikla.

„Mes taip didžiuojamės, kad Kayla buvo toks žmogus, ir jos darbais, kai jis buvo čia su mumis. Gyvenime ji turėjo tikslą ir kiekvieną dieną mes stengsimės, kad pagerbtumėme jos palikimą“, – sakė jie.

„Mūsų širdys plyšta dėl mūsų vienintelės dukters, bet mes toliau sieksime taikos, orumo ir meilės, vardan jos“, – kalbėjo tėvai.

Savo 2014 metų laiške, kurį K.J.Mueller parašė nelaisvėje ir kuris buvo iš dalies suredaguotas spaudai, ji rašė, kad „visiškai nenukentėjo“ nuo pagrobėjų, tačiau labai jaudinasi dėl išgyvenimų, kuriuos nenorėdama atnešė savo šeimai.

„Vien tik mintis apie jus visus verčia mane apsipilti ašaromis, – rašė ji laiške savo tėvams.- Jeigu galima būtų pasakyti, kad aš apskritai „kentėjau“ per visą tą laiką, tai tik žinodama, kiek skausmo atnešiau jums“.

Moteris svajojo apie išvykas su palapinėmis su savo šeima, įsivaizdavo, kaip susitinka su artimaisiais oro uoste, jeigu tik būtų paleista.

„Ilgiuosi jūsų visų, lyg būtų praėjęs visas priverstinio išsiskyrimo dešimtmetis“, – rašė ji.

B.Obama savo pareiškime gyrė K.J.Mueller humanitarinę veiklą namuose, Artimuosiuose Rytuose ir kitose pasaulio vietose.

„Kayla paskyrė savo gyvenimą, kad padėtų kitiems, kuriems reikia pagalbos namuose ir visame pasaulyje. Preskote, Arizonoje, ji dirbo savanore moterų prieglaudoje ir ŽIV/AIDS klinikoje, – sakė prezidentas.- Ji dirbo humanitarinės pagalbos organizacijose Indijoje, Izraelyje ir palestiniečių teritorijose, vedama savo troškimo tarnauti kitiems“.

„Ilgainiui jos kelias ją nuvedė į Turkiją, kuri ji padėjo suteikti paguodą ir paramą Sirijos pabėgėliams, kurie per karą buvo priversti palikti savo namus“, – sakoma B.Obamos pareiškime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min