2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Barackas Obama sieks sugriežtinti ginklų pardavimą

JAV prezidentas Barackas Obama ruošiasi pristatyti naujas ginklų pardavimo kontrolės taisykles paskutinių savo valdymo metų pradžioje, siekdamas kovoti su smurto epidemija, rašo FT.
Barackas Obama
Barackas Obama / „Scanpix“/AP nuotr.

B.Obama pirmadienį susitiks su generaline prokurore Loretta Lynch ir aptars, ką galėtų padaryti Baltieji rūmai. Jis nori, kad ginklų pirkėjams būtų taikoma universali patikra.

„Mes žinome, kad negalime sustabdyti visų smurto protrūkių. O jeigu pabandytume sustabdyti nors vieną?“ – penktadienį paviešintame vaizdo įraše sako B.Obama.

Prezidentas susidurs su tam tikrais teisiniais iššūkiais, taip pat atgaivins respublikonų „imperinio prezidentavimo“ kritiką – B.Obama apėjo Kongresą ir kūrė vienašališką politiką, pavyzdžiui, imigracijos, klimato kaitos klausimais.

JAV Nacionalinė šautuvų asociacija praėjusiais metais įspėjo B.Obamą, kad vykdomoji politika šiuo klausimu prieštarautų Amerikos žmonių valiai.

Galima kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton užsipuolė asociaciją ir ginklų pirkėjų patikrą padarė savo ginklų politikos šerdimi.

Visuomenės nuomonė ginklų kontrolės klausimu yra nevienareikšmė, tačiau spalį atlikta „Gallup“ apklausa parodė, kad 86 proc. gyventojų pritaria pirkėjų patikrai.

„Washington Post“ tyrimas rodo, kad iki gruodžio susišaudymai, kuriuose žuvo arba buvo sužeisti keturi ir daugiau žmonių, vidutiniškai vyko kas dieną.

Pernai per dieną įvairiuose susišaudymuose žuvo vidutiniškai po 36 amerikiečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min