-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Barackas Obama stoja į kovą su mirtinu priešu savo šalyje

Jungtinės Valstijos kovoja su priešais Irake bei Afganistane ir su ekstremistų organizacijomis visame pasaulyje, bet daug didesnė grėsmė meta iššūkį prezidentui savoje šalyje.
Baracko Obamos giminaičiai nuolat įsipainioja į įvairius skandalus.
Barackas Obama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Beveik 50 mln. amerikiečių neturi pakankamai pinigų, kad galėtų sau leisti kreiptis į gydytojus ligos atveju. Vyriausybės paskaičiavimais, kasmet net 18 tūkst. žmonių miršta tik dėl to, kad negauna medicininės pagalbos – tai yra daug daugiau, nei žūsta amerikiečių nuo teroristų ar priešų karių rankų, praneša CNN.

„Mūsų sveikatos apsaugos sistema nebeveikia“, – pareiškė B.Obama šią savaitę.

Keli prezidentai prieš jį jau mėgino reformuoti sistemą, bet pralaimėjo. Tačiau dabar situacija pasikeitė.Daugelis industrinių valstybių dar prieš kelis dešimtmečius ėmėsi spręsti šią problemą, bet JAV visą laiką stengėsi išvengti populiariausio sprendimo būdo – valstybinės sveikatos apsaugos sistemos ir valstybinės sveikatos draudimo sistemos.

JAV jau egzistuoja valstybinis draudimas, kuris apmoka neturtėlių ir vyresniojo amžiaus piliečių gydymą, bet daugeliui amerikiečių, ypatingai respublikonams, visuotinės sveikatos apsaugos sistemos sukūrimas visą laiką buvo panašus į „socializmą“. Jie nepasitikėjo Vašingtonu ir nenorėjo perduoti jam savo sveikatos apsaugos.

Taigi daugelis amerikiečių už sveikatos apsaugą moka privačiai, dažniausiai įsigydami draudimą savo darbovietėse. Jeigu už sveikatos apsaugą nemoki, jos ir neturi. Tokia tvarka lėmė tai, kad susikūrė milžiniška, pelninga ir galinga sveikatos apsaugos pramonė, kuri visą laiką sėkmingai priešinosi reformoms.

B.Obama iš tiesų nemėgina pakeisti visą sistemą. Jis tik ieško būdų, kaip užtikrinti sveikatos apsaugą milijonams amerikiečių, kurie dabar jos neturi. Prezidentas turi savo planą ir šią savaitę susitiko su Kongreso demokratais bei paragino juos iki metų pabaigos parengti atitinkamą įstatymo projektą.

Keli prezidentai prieš jį jau mėgino reformuoti sistemą, bet pralaimėjo. Tačiau dabar situacija pasikeitė. Ekonomikai įgriuvus į gilią duobę, vis daugiau amerikiečių baiminasi prarasti savo darbus ir sveikatos apsaugą tuo pačiu. Kai kurios medicinos organizacijos ir įmonės paskelbė, kad šį kartą jos yra pasirengusios bendradarbiauti.

Tačiau viena problema lieka: Vašingtonas turės surasti daug pinigų. Labai daug pinigų. Paskaičiuota, kad per artimiausius dešimt metų sveikatos apsaugos reformai prireiks daugiau nei 10 trilijonų dolerių. O B.Obamos administracija ir taip jau skolinasi bei išleidžia rekordines pinigų sumas.

Žmonės visame pasaulyje prisimena didžiuosius B.Obamos pažadus – išvesti karius iš Irako ir uždaryti Gvantanamo kalėjimą. Bet sveikatos apsaugos sistemos reforma turėtų daug didesnę įtaką daugeliui JAV balsuotojų, ir jie tikisi, kad prezidentui pavyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius