Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 17d. 20:57

Barackas Obama tikina, kad su Vladimiru Putinu sutarė dėl taikos Rytų Ukrainoje

Vladimiras Putinas ir Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Barackas Obama

JAV prezidentas Barackas Obama ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį telefonu kalbėjosi apie naujas griežtas sankcijas, kurios Maskvai buvo įvestos dėl Ukrainos.

Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas neatskleidė kitų pokalbio temų. Tačiau Kremlius pranešė, kad abu lyderiai aptarė pranešimus apie Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimą Rytų Ukrainoje.

J.Earnestas sakė, kad pokalbis įvyko Rusijos vyriausybės prašymu, kitą dieną po to, kai JAV įvedė naujas sankcijas Rusijos ekonomikai svarbioms finansų, gynybos ir energetikos bendrovėms, dėl Ukrainos suverenumo pažeidimų.

„To telefoninio pokalbio tema, akivaizdu, buvo aptarti sankcijų režimą, apie kurį prezidentas ir jo komanda, ir Europos lyderiai paskelbė vakar“, – sakė J.Earnestas žurnalistams prezidentiniame lėktuve, B.Obamai skrendant į Delaverą.

Baltieji rūmai vėliau pranešė, kad B.Obama V.Putiną patikino, kad ir toliau norėtų problemas spręsti diplomatinėmis priemonėmis, o ne sankcijomis Rusijai.

B.Obama pabrėžė, kad Rusija patirs vis didesnių nuostolių ir izoliaciją, jei nesiims konkrečių jo nurodytų priemonių.

B.Obama pabrėžė, kad papildomos sankcijos Rusijai įvestos dėl to, jog surinkta daug įrodymų, kad Maskva Ukrainoje kariaujantiems teroristams siunčia vis daugiau sunkiosios ginkluotės ir nesiima jokių priemonių įtampai mažinti.

JAV prezidentas Rusijos vadovui taip pat išsakė savo susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų didinimo prie sienos su Ukraina.

B.Obama paragino V.Putiną imtis konkrečių priemonių įtampai mažinti, tarp jų – spausti separatistus nutraukti ugnį, pradėti derybas, sustabdyti samdinių iš Rusijos ir ginklų tiekimo upę, siekti paleidimo visų įkaitų, kuriuos laiko separatistai.

B.Obama pabrėžė, kad Rusija patirs vis didesnių nuostolių ir izoliaciją, jei nesiims konkrečių jo nurodytų priemonių. Pasak B.Obamos, JAV ir Rusija suinteresuotos, kad Ukraina klestėtų ir būtų stabili valstybė.

Baltieji rūmai tikina, kad B.Obama ir V.Putinas susitarė, kad krizę Ukrainoje būtina spręsti diplomatinėmis priemonėmis ir taikiu būdu.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min