Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Barbariškiausios bausmės pasaulyje

Budelis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Budelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Užmėtymas akmenimis, ko gero, nėra pati žiauriausia bausmė, kurią gali skirti įvairiose pasaulio šalyse esantys teismai.

Šią savaitę tarptautiniu mastu kilęs susirūpinimas padėjo iranietei išvengti mirtino užmėtymo akmenimis. Bet ši barbariška iš viduramžių atėjusi bausmė nėra pati žiauriausia, kokią gali skirti pasaulio teismai, rašo „Newsweek“ interneto svetainė.

Apakinimas

2003 metais Saudo Arabijoje dirbęs indas įsivėlė į gatvės muštynes, per kurias vienam vyrui sužeidė akį. Už tai Puthanas Veettilas Abd ul-Latif Noushadas buvo nuteistas 2005-aisiais – teismas įsakė pašalinti jo dešiniąją akį. Žmogaus teisių stebėtojai skaičiuoja, kad tai buvo trečia tokio pobūdžio žmogui skirta bausmė tais metais. Tiesa, jie negali patvirtinti, kad šios bausmės apskritai buvo įgyvendintos. Noushado atveju, Indijos valdžia paprašė pasigailėjimo, tačiau nėra aišku, ar apeliacija buvo sėkminga.

Irane leidžiamas apakinimas cheminiu būdu. 2005 metais 27-erių vyras vardu Majidas sekė moterį. Kai ši atsisakė jo pasiūlymų, Majidas jos veidą apipylė sieros rūgštimi. Moteris apako, jos veidas buvo subjaurotas. Teismo skirta bausmė Majidui buvo po penkis sieros lašus į abi atmerktas akis.

Amputacija

Nigerijoje ir Saudo Arabijoje vagims nukertamos plaštakos. O pakartotinai nusikaltę netenka kitos plaštakos ar netgi kojų. Budelis Muhammadas Saadas al-Beshi Saudo Arabijos laikraščiui „Arab News“ 2003 metais sakė: „Aš naudoju specialų aštrų peilį, o ne kardą. Kai man reikia nukirsti ranką, kertu per sąnarį. Jeigu reikia nukirsti koją, valdžia nurodo, nuo kurios vietos ji turi būti nukirsta, ir aš laikausi jos įsakymų“.

2008 metų pradžioje penki vagys Irane buvo nubausti amputuojant jiems dešines plaštakas ir kaires pėdas. Ši bausmė vadinama kryžmine amputacija. Anot „New York Times“ pranešimų, amputacijos metu dalyvavę daktarai prižiūrėjo, kad nebūtų infekcijų ir, kad baudžiamieji nenukraujuotų. Plaštakos ir pėdos, baudžiant nusikaltėlius, taip pat amputuojamos Jemene, Sudane, Somalyje.

Galvos nukirtimas

Neseniai paviešinti duomenys rodo, kad per metus Saudo Arabijoje galvos nukertamos maždaug šimtui žmonių. Neoficialiai teigiama, kad mirtininkai yra prigirdomi raminamųjų ir atvedami į miesto aikštę po vidurdienio maldos. Jie paklupdomi ant mėlyno plastikinio maišo taip, kad veidas būtų atsuktas į Meką.

Sušaudymas

Mirties bausme nuteistas žudikas Ronnie Lee Gardneris pasirinko būti sušaudytas. Jis buvo pririštas prie kėdės viename Jutos (JAV valstija) kalėjime ir sušaudytas 30 kalibro kulkomis vos po vidurnakčio šių metų birželio 18 dieną.

Kaip pranešė agentūra „Associated Press“, jo surakintos rankos buvo nuleistos prie šonų, o ant galvos ir krūtinės uždėtos specialios apsaugos. Tik ten, kur širdis buvo paliktas neapsaugotas plotas, uždengtas balta medžiaga, ant kurios buvo nupieštas juodas taikinys.

Bausmę įvykdyti turėjo penki už 25 pėdų nuo nusikaltėlio stovėję policijos pareigūnai. Keturi jiems išdalinti ginklai buvo užtaisyti kaip reikiant, o penktame buvo tik tušti šoviniai, todėl policininkai nežino, kuris iš jų įvykdė bausmę.

JAV tai buvo pirmoji mirties bausmė sušaudant per pastaruosius 14 metų.

Plakimas

Singapūre plakimas nendrėmis skiriamas dėl įvairių priežasčių, tarp kurių – ir pasibaigusio galiojimo turistinė viza. Remiantis nepatvirtintais pranešimais, bausdami prasikaltusius pareigūnai juos išrengia nuogai ir čaižo storais nendriniais, vandenyje išmirkytais botagais taip sukeliant kraujavimą, paliekant randų.

Užsienio šalių piliečiai nuo tokių žiaurumų nėra apsaugoti. 1994 metais amerikietis Michaelas Fay Singapūre buvo išplaktas nepaisant tuometinio prezidento Billo Clintono prašymų to nedaryti. O vienam šveicarui praėjusį mėnesį buvo skirti trys kirčiai tokiu botagu.

Plakimas yra plačiai paplitęs Irane, Saudo Arabijoje, Sudane, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Bahamose, Pakistane.

Užmėtymas akmenimis

Neištikimybe kaltinama 43-ejų Sakineh Mohammadi Ashtiani vos išsigelbėjo nuo mirtino užmėtymo akmenimis Irane. Organizacijos „Amnesty International“ duomenimis, Irano baudžiamasis kodeksas nurodo, kad šios bausmės vykdymui skirti akmenys turi būti pakankamai dideli, kad sukeltų skausmą, bet ne tokie dideli, kad iškart užmuštų žmogų.

Užmėtymas akmenimis taip pat populiarus Saudo Arabijoje ir Somalyje.

Komentarai
Temos Amputacija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min