Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

BBC darbuotojai dalyvauja 24 valandų streike

BBC žurnalistų streikas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / BBC žurnalistų streikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC žurnalistai dalyvauja antrajame 24 valandų streike prieš darbo vietų mažinimą.

Nacionalinės žurnalistų sąjungos (NUJ) nariai pradėjo streiką iš karto po vidurnakčio. Nuo antradienio jie pereis prie „darbo pagal taisykles“ režimo, tai yra neatliks jokio darbo, kuris nėra jų tarnybinė pareiga.

Pasak profsąjungų lyderių, BBC vadovybė „nenori įsijungti į protingo atleidimų problemos sprendimo paieškas“.

Korporacijos vadovai savo ruožtu teigia, kad negali sutikti su reikalavimais, kuriuos pateikia darbuotojai dėl atleidimo savo noru.

Toks streikas jau vyko liepos 15 dieną, ir BBC transliacija buvo iš dalies pažeista, bet korporacijos sekretorius spaudai pareiškė, kad pertrūkiai darbe buvo pastebimi mažiau nei manyta.

BBC direktorė verslo reikalams Lucy Adams laiške darbuotojams pranešė, kad visą pastarąją savaitę bendrovė nuolat palaikė ryšį su profsąjungos lyderiais, „mėgindama išspręsti jų iškeltus klausimus“.

Pasak jos, nepavyko pasiekti kompromiso dėl atleidimo savo noru sąlygų, bendrovė taip pat „negalėjo sutikti su NUJ reikalavimu, kad būtų laikomasi ypatingo požiūrio į profsąjungos narius, kuriems gresia atleidimas.

„Sumažėjus Pasaulinės tarnybos ir stebėsenos tarnybos valstybiniam finansavimui, mums teko sumažinti 387 darbo vietas, tai reiškia, kad, deja, 100-ui darbuotojų gresia atleidimas“, – pridūrė ji.

„Mes dirbame su visais, kam gresia sumažinimas, kad jiems būtų užtikrinta naujo įsidarbinimo galimybė ir persikvalifikavimas, bet mes negalime ir nesuteiksime privilegijų pavieniams darbuotojams, atsižvelgdami į tai, kad jie yra profsąjungos nariai“, – pareiškė L.Adams.

Profsąjungos nariai kaltina BBC vadovybę „iššvaisčius tūkstančius svarų, atleidžiant labai kvalifikuotus ir patyrusius darbuotojus, užuot juos perskirsčius". 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Streikas BBC
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min