Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beatifikuojant Popiežių Joną Paulių II jo karstas bus iškeltas ir prieinamas tikintiesiems

Popiežius Jonas Paulius II.
„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Jonas Paulius II.
Šaltinis: BNS
0
A A

Per popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikavimo apeigas (skelbiant palaimintuoju) į Romą atvykę tikintieji galės pasimelsti prie jo karsto, kuris bus iškeltas iš kapo, pranešė penktadienį Vatikanas.

Tilkintieji visame pasaulyje taip pat perspėti, kad nepakliūtų ant sukčių meškerės kabliuko – ypač internetu – nes vikruoliai jau pardavinėja „bilietus“ į beatifikavimo apeigas, kurios vyks gegužės 1 dieną.

„Popiežiaus Jono Pauliaus II beatifikavimo mišioms, kaip pranešta iš pat pradžių, nereikės jokių bilietų“, – pareiškė Vatikanas.

Taip pat perspėjami žmonės, kad laikytųsi atokiau nuo tokių turizmo agentūrų, kurios į kelialapio kainą įtraukia ir „bilietų“ į šį Katalikų Bažnyčios renginį parūpinimą.

Italijos valdžios ir Bažnyčios pareigūnai laukia daugiau kaip milijono žmonių, dalyvausiančių mišiose, per kurias palaimintuoju bus paskelbtas 2005–aisiais miręs Jonas Paulius II – tai bus dar vienas žingsnis šventojo link.

Apeigos Šv.Petro aikštėje bus dalis tris dienas truksiančių renginių, priminsiančių šio charizmatiško popiežiaus laidotuves, kurios žiniasklaidai tapo didžiausiu naujojo šimtmečio įvykiu.
Medinis karstas su Jono Pauliaus II palaikais bus iškeltas iš kapo vienoje Šv.Petro bazilikos kriptų.
Po beatifikavimo mišių aikštėje, karstas bus nuneštas prie pagrindinio altoriaus bazilikoje. Uždaras karstas bus ten kurį laiką, kad tikintieji galėtų prie jo prieiti, nurodė Vatikanas.

Vakare prieš beatifikavimą vyks vigilija prie Romos Didžiojo cirko (Circus Maximus), kuriame Senovės Romoje vykdavo lenktynės kovos vežimais.  Taip pat perspėjami žmonės, kad laikytųsi atokiau nuo tokių turizmo agentūrų, kurios į kelialapio kainą įtraukia ir „bilietų“ į šį Katalikų Bažnyčios renginį parūpinimą.

Dėkojamosios pamaldos vyks Šv.Petro aikštėje gegužės 2–ąją – kitą dieną po beatifikavimo. Jono Pauliaus II palaikai bus perkelti į naują amžino poilsio vietą Šv.Petro bazilikos Šv. Sebastijono koplyčioje netoli apaštalo šv.Petro kapo ir prie keliasdešimties kitų Šv. Petro bazilikoje palaidotų popiežių.

„Gegužės pirmąją džiaugdamasis paskelbsiu palaimintuoju gerbiamąjį Joną Paulių II, savo mylimą pirmtaką“, – po sekmadieninės „Viešpaties angelo“ maldos sausio 16 dieną sakė Benediktas XVI, kuris anksčiau sausį patvirtino pirmąjį Jonui Pauliui II priskiriamą stebuklą.

Pasak pontifiko, pasirinkta data yra labai prasminga, nes tai bus pirmasis sekmadienis po Velykų (Atvelykis), kurį velionis popiežius Karolis Wojtyla (Karolis Voityla) yra paskelbęs Dieviškojo Gailestingumo švente.

„Tie, kurie jį pažinojo, vertino ir mylėjo, gali tik džiaugtis šia proga drauge su Bažnyčia“, – sakė Benediktas XVI.

Jonas Paulius II mirė 2005 metų balandžio 2–ąją – Dieviškojo Gailestingumo sekmadienio išvakarėse.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min