Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bėglys Viktoras Janukovyčius vėl prabilo iš Rusijos: šįkart siūlo kiekvienoje Ukrainos srityse surengti po referendumą

Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Viktoras Janukovyčius spaudos konferencijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš šalies pabėgęs ir Rusijoje besislapstantis buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame siūlo kiekvienoje Ukrainos srityje surengti po referendumą, rašo zn.ua.

Taip, anot jo, kiekviena sritis galės tarti žodį dėl savo ateities.

„Būdamas prezidentu, kuris savo mintimis ir dvasia yra su jumis, raginu kiekvieną protingą Ukrainos pilietį: nepasiduokite apsišaukėliams! Reikalaukite referendumo dėl kiekvieno iš regionų statuso Ukrainos sudėtyje“, – sakė V.Janukovyčius savo kreipimesi į Ukrainos žmones.

Anot V.Janukovyčiaus, tik referendumai visoje Ukrainoje, o ne nauji prezidento rinkimai gali stabilizuoti situaciją šalyje ir išsaugoti Ukrainos suverenitetą. Penktadienį jis taip pat paprašė, kad Regionų partija nebelaikytų jo savo vadovu.

„Nesmerkiu tų, kurie pila ant manęs purvą“

Pareiškime jis dar kartą pasakė priežastį, kodėl nesutiko pasirašyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES).

„Spalio mėnesį pamačiau, kad dėl susitarimų parlamente nebuvo surengti klausymai su gamintojais. Kai šis klausimas buvo pradėtas skubinti, profesinės sąjungos, didelės individualios įmonės ir gamintojų asociacijos patyrė šoką“, – aiškino jis ir pabrėžė, kad Ukrainos produkcija yra nekonkurencinga.

„Aš, kaip prezidentas ir savo šalies patriotas, tokių sąlygų priimti negalėjau, – teigia bėglys. – Todėl ieškodamas išeities iš susiklosčiusios ekonominės situacijos susitariau su Rusija dėl sumažintų dujų kainų nuo 430 iki 268,5 dolerių, ir dėl 15 mlrd. dolerių valstybės kredito“, – aiškino jis.

V.Janukovyčius teigė, kad su Rusijos valdžia buvo prieita vieningos nuomonės padidinti prekių srautus tarp valstybių ir sumažinti per beveik 2 metus Ukrainos patirtus 15-17 mlrd. dolerių nuostolius, kurti naujas darbo vietas.

„Tačiau viskas, kas buvo paskui, negalėjo prisisapnuoti net baisiausiame sapne. Aš nesmerkiu tų, kurie ant manęs pila purvą, tų, kurie baiminosi dėl savo ir artimųjų gyvybių, kitus tegu teisia Viešpats. Visi, kurie veržėsi ir veržiasi į valdžią žmonių kraujo kaina, tie, kurie jiems padėjo, būkite tikri – ant šito laimės nepastatysite, paskutinis žodis bus ne jūsų“, – teigia V.Janukovyčius.

Prezidento posto netekęs V.Janukovyčius praėjusį mėnesį pabėgo iš šalies į Rusiją. Po to jis surengė vieną spaudos konferenciją, kurioje atsakinėjo į klausimus. Antrą kartą surengtoje spaudos konferencijoje jis jau į klausimus nebeatsakinėjo. Dabar išplatino pareiškimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min